Dekorasyonda Kaktüs Temasını Keşfedin



Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Dikenler her zaman kötü olmak zorunda değil

Dikenlerin her zaman kötü bir izlenim yaratacağını sanıyorsanız bu sezonun dekorasyon hiti kaktüsleri ve kullanım alanlarını görmeden karar vermemenizi öneririz. Çiçeklerden daha uzun ömre ve kolay bakım sürecine sahip olmaları ile evinde bitkilere yer açmak isteyenler için alternatif oluşturan kaktüsleri gördüğünüz zaman neden bu derece hit getirdiklerine sizin de katılacağınıza eminiz.

kaktus temali dekor

Kaktüslerinizi kendiniz yaratın

Eğer evinizde kaktüslere yer vermek istiyor ancak bitki büyütecek bir tip olmadığınızı düşünüyorsanız kaktüsleri evinize taşımak için oldukça fazla seçeneğiniz olduğunu düşünerek yaratıcılığınıza şans verin. Örneğin biraz el yeteneğiniz varsa bunu hemen biraz kaktüs çizmek için kullanabilirsiniz. Duvarınızın üzerine beyaz büyük bir perde gerin ve bunu kendi tuvaliniz olarak kullanın. Renk konusunda da bira cesaretten zarar gelmeyecektir.

kaktus temali dekor

Eğer kaktüslere sahipseniz ancak bunları yaza özgü bir şekilde renklendirmek ya da daha doğal bir forma kavuşturmak istiyorsanız bunun için de şeffaf saksılardan yardım alarak yine yaratıcılığınızı devreye sokabilirsiniz. Şeffaf bir kabın içerisine katman katman farklı renk ve biçimlerde toprak ve taşları döşeyin ardından en üstüne evinizdeki kaktüsleri yan yana getirerek yerleştirin. Kaktüsleri yerleştirirken bol su çekeceklerini unutmadan toprağın nem aldığı bir katma denk getirin.

kaktus temali dekor

Yalnızca kaktüslerin kendisi değil, desenleri de bu temayı evinize taşımak için kullanışlı bir seçenektir. Nevresimlerinize işlenen kaktüs desenleri sayesinde odanızda hali hazırda bulunan kaktüslere anında uyum sağlayacak bir görüntü elde edebilirsiniz.

kaktus temali dekor

kaktus temali dekor

Diğer nesnelerinizde ise kaktüs deseni için yine kolları sıvayabilirsiniz. Basit düz kavanozları, banyonuzdaki sabunlukları, biblolarınızı ve daha birçok nesneyi basit kaktüs desenleri ile bir anda oldukça sevimli bir hale sokmanız mümkün.

kaktus temali dekor

Kaktüs formundaki dekoratif araçları ise sadece görsellik için kullanmak yerine onları yüzük askısı gibi farklı ve yaratıcı amaçlarla kullanarak daha işlevsel hale getirmeniz ve dekorasyonun içinde daha çok yer etmesini sağlamak mümkün.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*