Dice Kayek ile İstanbul Moda Akademisi ve İzlerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Türkiye’nin moda merkezi olarak bildiğimiz İstanbul Moda Akademisi, Dice Kayek ortaklığı ile ülkemizde yakın tarihin eskiyen sayfalarında gün geçtikçe unutularak kaybolmaya yüz tutmuş, geleneksel el sanatlarının hatırlatılması ve yeniden yaşatılması hedefiyle Türk El Sanatları Koleksiyon Projesi’ni hayata geçirdi.

İzler Sergisi İzler Sergisi
Yeni nesile vasiyet tasarımlar
Eski Türk el işlerinin yeniden bakış açısı kazandığı ve İzler adının verildiği sergi, unutulmaya yüz tutan el işçiliğini tekrar canlandırmayı, özendirerek yeni jenerasyon sanatçılara da tanıtmayı amaçlıyor.
İstanbul Moda Akademisi öğrencilerinin Türk modasını dünyada çapında başarı ve onurla tanıtan ünlü moda ismi Ece Ege direktörlüğünde yürütülen, Türkiye’nin farklı bölgelerine ait el sanatlarının çağımıza taşınmasını sağlayan İzler Sergisi açıldığı andan itibaren yoğun ilgi ile karşılandı.
Gül desenli el işlemelerinden eskitilmiş tarzların modernizmle yorumlandığı farklı tasarımlara, farklı kumaşların parıltısından yakın tarihin nostaljik desenlerine kadar birçok alternatif moda ürünü ile karşımıza çıkan sergi adının hakkını veriyor ve geçmişin moda izlerini üzerinde taşımayı büyük bir yaratıcılıkla başarıyor.

İzler Sergisi İzler Sergisi
İstanbul Moda Akademisi ziyaret vakti
İstanbul Moda Akademisi’ne ait Teşvikiye Caddesi No:10/1 Nişantaşı adresinde bulabileceğiniz Sadrazam Sait Paşa Konağı’ndaki binada Haziran ortalarına kadar ziyarete açık olan moda sergisi şimdiden yoğun ilgi ile karşılaşmasının yanı sıra ziyaretçisi bol olacağa benziyor.

İzler Sergisi
İzler sergisi İstanbul Moda Akademisi öğrencilerinin şu ana kadar gösterdiği başarıyı zirveye taşıyan etkinliklerden biri olurken, moda konusunda başarısı ile tanınan isimlerden aldığı destek de sergiyi daha kıymetli kılmaya yetiyor. Siz de tarihin eski sayfalarına kısa bir yolculuk için en kısa sürede bu harika moda sergisine davetli olduğunu unutmadan hemen Türk modasının geçirdiği unutulmaya yüz tutan el sanatlarını keşfe dalmalısınız.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*