Doğal Görünümün Sırrı Nude Makyaj için ÖnerilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bahardan kalma sadeliği kışın beyazı ile birleştirmek isteyen ve makyajda sadelikten yana olan kadınların tercihi nude makyaj modasını bu sene de kaybetmiyor. Yüzünüzün her bölgesine ışıltılı bir güzellik getirecek olan nuda makyaj uygulama ve kullanım kolaylığı ile de akıllıca bir seçenek oluşturuyor.

nude makyaj

Doğal güzellik ve pratiklik bir arada

Nude makyajın bu kadar sık tercih edilmesinin sebebi elbette yalnızca verdiği doğal görünüm değil. Az makyaj ürününe sahip olduğu için farklı kombinler deneyemeyen ya da makyajda dağılma, gün içinde rötuş yapma gibi makyajın dezavantajlı ile uğraşmak istemeyen pratik kadınlar için nude makyaj birebir.

nude makyaj

Açık tonların sade ve duru bir görünüm sağladığı nude makyaj modelleri hemen hemen her kombin ve giyim stiline sağladığı uyum ile de bütünlüğü sağlama sorununuza çözüm olabiliyor.
Nude makyaj uygulaması

Elinizdeki birkaç makyaj malzemesi ile kolayca yapabileceğiniz nude makyaj uygulaması ile cildinizi yıpratmadan güzelleştirmeniz mümkün olabiliyor. Bunun için öncelikle cildinize kendi cilt tonunuz ile aynı tonda BB krem uygulayın. Eğer BB kreme sahip değilseniz renkli nemlendiricilerden de yardım alabilirsiniz ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta doğal bir görünüm için ürünün cildinize eşit dağılmasıdır. Bunun için ise büyük bir fırça, beauty blender ya da sünger kullanarak uygulama yapın.

nude makyaj

Yüzünüzde normal olarak daha parlak olan elmacık kemikleri, burun kemiği, alın ortası, çene ve dudak üstü gibi bölgeleri aydınlatıcınız ile daha da ön plana çıkarın ve daha canlı görünmenizi sağlayın.

nude makyaj

Göz kapaklarınızın tamamına baz uyguladıktan sonra krem rengi farınızı uygulayın ve fırça yardımıyla gözünüzün dış kısmına doğru hafifçe dağıtın. Tarçın renginde bir farınız varsa bunu da göz bitimine hafifçe uygulayabilirsiniz.

Dudaklarınız için ise yine krem rengi bir ruj ya da renksiz nemlendirici ile son dokunuşu gerçekleştirin ve nude makyaj nasıl yapılır diye endişelenmenize gerek bile kalmadan güzelliğin tadını çıkarın.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*