Doğal Güzellik KremleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Yüz güzelliği bayanlar için oldukça önemlidir. Ancak daha güzel olanı güzelliğin doğal olmasıdır. Makyaj gerektiğinde ayrı bir güzellik katar ancak herkes bilir ki makyajın verdiği güzellik geçici ve aldatıcıdır. Doğal güzellik özellikle son zamanlarda doğadan gelen reçetelerin artması ile bir hayli revaçta.

cilt bakımı

 

İçeriğinde kimyasal barındırmayan ve birkaç işlemden sonra uygulanabilen doğal bitkilerden elde edilmiş kremlerle cildinize zarar vermeden doğal bir güzellik yakalamanız mümkün. Bunun için kullanılacak malzemeleri imkanınız varsa doğadan kendiniz de toplayabilirsiniz eğer böyle bir imkana sahip değilseniz hemen her aktardan temin edebilirsiniz.

zaytinyağı badem

Doğal güzellik kremleri cildinizin yağlı veya kuru olmasına göre farklı içeriklere sahip olur. Eğer kuru bir cilde sahipseniz melisa, maydanoz, ıhlamur çiçeği, şerbetçiotu, gül, rezene ve civanperçeminden yararlanabilirsiniz. Yağlı ciltler içinse nergis, papatya, nane, ahududu, atkuyruğu, sarı kantaron, meşe kabuğu, adaçayı ve kırlangıç otu tavsiye edilebilir. Hazırlayacağınız doğal krem ve maskeler içeriğinde koruyucu madde barındırmayacağından kullanım süreleri uygun sıcaklıkta barındırıldığında en fazla üç gündür.
Bu süre içerisinde kullanılmalıdır. Bu süre sonunda özelliklerini yitireceklerinden bir fayda sağlamazlar. Doğal ürünlerden hazırlayacağınız maske ve kremler cildinizdeki yıpranma ve lekelere iyi gelecektir. Ayrıca cildinizdeki yaşlanma sürecini yavaşlatacaktır. Faydasını görmek için yedi gün boyunca uygulamanız yeterlidir. Cildinizin eskiye oranla canlandığını ve güzelleştiğini göreceksiniz.

bal

Yapacağımız ilk krem için gerekli malzemelerimiz

  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı
  • 1 yumurta sarısı
  • 2 yemek kaşığı vazelin
  • Yarım yemek kaşığı bal

Öncelikle vazelini eritmemiz gerekiyor. Bunun için bir tencereye su koyarak suyu ısıtın. Tencere içerisine başka bir kap daha koyarak vazelini içine koyun. Su ısındıkça vazelinde eriyecektir. Diğer tüm malzemeleri eriyen vazelinin içerisin ekleyin ve karıştırmaya başlayın. İstediğiniz kıvamı elde ettiğinizde kremi bir cam kap içerisine alarak üzerini kapatın. Bir süre beklettikten sonra kremi cildinize sürün. Sürdüğünüz kremi yaklaşım bir saat kadar cildinizde tutun. Kalan kremi buzdolabına koyarak muhafaza edin. Doğal güzellik kremini günde sadece bir kez uygulayın.

kuru cilt

Kuru ciltler için krem yapımı

  • 3 yemek kaşığı karahindiba yaprağı
  • Bir çay kaşığı bal

Karahindiba yapraklarını ılık su ve bal ile karıştırın. Kısa bir süre beklettikten sonra cildinize sürün. Kremi yarım saat uyguladığınız bölgede bekletmeniz yeterli.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*