Doğru Allık Kullanımı ile Mükemmel Görünmenin Püf NoktalarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Allık kullanımı hakkında bilmeniz gerekenler

Allıklar farklı renk seçeneklerinden farklı uygulama tiplerine kadar senelerdir birçok alternatifle karşımıza çıkmış olsa da makyajda asla vazgeçemediğimiz bir öneme sahip . Yanaklarına renk katarak daha genç ve sağlıklı görünmek isteyen kadınlar için ise allık kullanımı konusunda doğru adımları takip etmek mükemmel görünen bir makyaj oluşturmak için şart. Siz de allık kullanmanın püf noktalarını bizimle keşfedin, makyajınıza yapılacak bu son dokunuş ile yanaklarınıza hak ettiği gençlik ve güzelliği verin.

allik kullanimi

Hangi cilde hangi allık?

Allık renklerinde hemen her cilt ve ten rengini ve de doğaya ait renklerin canlı hallerini bulmak mümkün. Ancak cildiniz ile aynı renklerde bir allık kullanmak sizi daha soluk ve cildinizi daha yapay bir görünüme sokacaktır. Bu nedenle varlığını cilt renginizden olan farkı ile belli eden allık renklerini tercih edin.

allik kullanimi

Örneğin beyaz tenli ve açık saç rengine sahip kadınlar için pembe tonları, buğday tenli ve açık kahve saçlı kadınlar için kiremit renkleri ve koyu nude tonları, koyu ten rengine sahip esmer kadınlar için ise mürdüm tonları ve kırmızı alt tonuna sahip kahve tonları ideal birer allık seçimi oluşturacaktır.

allik kullanimi

Allık rengi seçildi, peki ya sonra?

allik kullanimi

Allık kullanımı hakkında dikkat etmeniz gerekenler elbette sadece renk seçimi ile bitmiyor. Farklı ürün biçimlerinde olabilen allıklarda cildiniz yağlı ise toz, kuru ise krem formda olanları tercih etmekte fayda var. Göz maktajınız yoğun olduğu günlerde allık uygulaması konusunda biraz da mütevazı olmayı da unutmayın.

allik kullanimi

Allıkların ideal görünüme sahip olması için ürün kalitesi kadar ürünü uyguladığınız fırçanın kalitesi de önemlidir. Fırçaların düzenli olarak temizlenmesi ise önceden kalan renklerin bir karmaşa ya da belli belirsiz bir buğu yaratmasını ve cildinizin daha yaşlı görünmesini engellemek için basit ama etkili bir yoldur.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*