Doğru Besinlerle Sivilcelere Adım Adım Veda EdiyoruzYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Doğru Beslenme ve Güzel Ciltler

Sivilceli bir cilt kadınların en büyük kabusu olmakla birlikte birçok kişi bu sorununu yanlış uygulamalar ve yanlış bilinenler yüzünden çözemiyor. Siz de hayatınızda yapacağınız adım adım değişiklikler ile özendiğiniz pürüzsüz cilde sahip olabilir, basit ancak önemli cilt bakımı önerileri ile pahalı kozmetik ürünler ya da güzellik salonlarında geçirilen zorlu saatlere veda edebilirsiniz.

Cilt Bakımı Cilt Bakımı
1- Her defasında ‘bu son’ deyip kendinizi asla yemekten alıkoyamadığınız abur cubur gibi yağlı ve şekerli ürünlere veda edin. Sağlıklı cilt için önerilerimizi uygulamadan önce cips ya da kraker gibi atıştırmalıklara veda etmeniz şart olmakta, aksi takdirde tüm bakımınız etkisini minimumda tutacaktır.

Cilt Bakımı
2-Denizden gelen büyük şifa balığın sağlıklı bir cilt için faydaları asla yadsınamaz kadar fazladır. İçeriğindeki yüksek protein, omega 3 ve mineraller sayesinde cildinizde besleyici ve yenileyici özelliği sayesinde adeta bir ilaç etkisi yaratacak olan balığı haftada en az iki öğün tüketmeye çalışın.
3-Patatesin ise pek de bilinmeyen faydaları en çok cilt üzerinde kendini göstermektedir. Sivilce için çözüm sunan patatesi dilerseniz maske olarak cildinizde suyunu sıkarak dilerseniz rendeleyip peeling olarak kullanabilirsiniz. Sivilceleri içeriden kurutan patatesin etkilerine siz de şaşıracaksınız.

Cilt Bakımı
4- Annelerimizin meyve ve sebze tüketmemiz konusundaki ısrarını haklı çıkaran bir diğer öneri ise yiyecekler hakkında geliyor. Yeşil sebzeler içeriğindeki E vitamini ile cildin elastikiyetini arttırırken, A vitamini ise cildin oksijen oranını destekliyor. Muz, kavun, havuç ise ciltte gençleştirici etkisi ile bilinirken sivilceler nasıl geçer diyenlere beslenme alışkanlıklarında değişiklikler yapmak yeterli olabiliyor.

Cilt Bakımı
5- Yağ seçiminizi düzenlemek de sivilcelerden kurtulma önerileri arasında önem taşıyan bir diğer madde oluyor. Salatalarınızda zeytinyağını tercih etmeniz, margarin ya da tereyağı kullandığınız yemeklerde ise palm yağı, keten tohumu yağı gibi daha sağlıklı yağlar tüketmeniz öneriliyor.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*