Doğru Bir Günlük Cilt Bakımı için ÖnerilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Cilt Bakımının Küçük Püf Noktaları

Hemen her kadının kendine has yöntemleri ve memnun olduğu özel ürünleri ile kendine özel bir bakım süreci olmakta; kadınlar kendini daha da güzelleştirmekte ve sağlığını korumaktadır. Siz de kendi güzellik ve bakım rutininize ekleyeceğiniz öneriler sayesinde hem ürünlerinizi ve vaktinizi daha akıllıca kullanın hem de daha sağlıklı bir görünüme kavuşmaya başlayın.

Bakim Önerileri

Nemlendirme ve temizlik

Cilt tipiniz ne olursa olsun mutlaka nemlendirmeye özen gösterin. Tüm cilt sorunlarının temelinde yer alan yetersiz nemlendirme, ciltte kuruluktan artan sivilcelere kadar birçok genel soruna yol açabilmekte ve nemlendirme için doğru ürünü bulmak büyük önem taşımaktadır. Yalnızca nemlendirme için değil, tüm uygulamalarınız için kendinize en iyi gelen ürünü keşfedin. Rutininizin verimini riske etmek istemiyorsanız ya da karar vermekte zorlanıyorsanız dermatologunuza danışabileceğinizi unutmayın.

Bakim Önerileri

Yüzünüzün nem kadar ihtiyaç duyduğu bir diğer uygulamada temizliktir. Cildinizin makyaj yapmıyor olsanız dahi gün içinde birçok çevresel etmene maruz kaldığını unutmadan gece de yüz yıkamaya hatta tonik gibi yardımcı ürünleri kullanmaya özen gösterin.

Beslenme ve uyku

Bakim Önerileri

Cildinizin en temel bakımı ise doğru beslenmeden geçmekte, sağlıklı beslenmeyen bireyler için kullanılan ürünlerin etkisi minimuma inmektedir. Özellikle yağlı ve sivilceli cilde sahip olanların daha da dikkat etmesi gereken bu öneriyi hayata geçirmeye şekerli ve yağlı besinlerden uzak durarak hemen şimdi başlayabilirsiniz.

Düzenli beslenme kadar sistemik etkileri ile cildinize de etkilerini yansıtan bir diğer önemli kriter elbette uyku düzeninizdir. Uykunuzu en az 8 saat kadar ayarlamanız ne yazık ki verimli bir uyku için yeterli olmamakta, göz çevresi morluklarından cilt kırışıklıklarına kadar birçok problemi oluşmadan önlemek için uyku konusunda düzeninize de dikkat etmeniz şart olmaktadır.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*