Doğru Poz Vermeyi Bilirseniz Kameralar Sizi Daha Fazla SevebilirYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kamera karşısında etkili görseller yaratabilmek için öncelikle kendinizi çok iyi tanımalısınız. Doğru bir poz için en çok beğendiğiniz gülüşünüzü ve mimiğinizi iyi bilmelisiniz. İçinizdeki modeli yakalayabilmek için yazımızı okuyabilir ve kendiniz yapacağınız çalışmalar ile en çok beğendiğiniz halinizi tespit edebilirsiniz. Size sıradan bir bilgi gibi gelse de unutmayın ki en güzel pozu verebilmeniz için aklınızdan da en güzel fikirleri geçirmeniz gerekmektedir.

poz vermek

  • İnce dudaklı bayanların resim çektirirken ağızlarını hafif açık bırakmaları,
  • Yuvarlak bir yüze sahip olanların tam olarak kameraya bakmamaları,
  • Çukur bir çeneye sahip olanların ise daha dik bir duruş sergilemesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.

poz vermek

Gülüşünüzün imzanız olduğunu düşünün ve bu şekilde elinize telefonunuzu alarak en iyi pozu yakalayana kadar çalışın. Bunu alışkanlık haline getirin ve bulduğunuz pozu her resim çekilişinde uygulamaya çalışın. Basit düşünülerek verilecek doğru bir poz ortaya çıkacak resmin istediğiniz kadar iyi olmasını sağlayacaktır.
Doğru Işığı Yakalamanın Etkili Bir Poz Üzerindeki Etkisi

Güzel görünmenin en önemli kriterinin doğru bir ışık olduğu unutulmamalıdır. Doğal bir ışık etkisi flaş ile çekilmiş resimlerde maalesef yakalanamamaktadır.

doğru poz vermek

Yarattığınız enerji ve doğru ışığın bulunduğu bir ortamda belirlediğiniz poz eşliğinde resim çektirdiğinizde en iyi görüntünüzü elde edebileceğinizi unutmayın. Otururken doğru ve etkili bir poz vermenin zorlaşacağını açıklayan konunun uzmanları bu şekilde resim çektirmeniz gerektiğinde ise dik durmanızı ve sırtınızı mutlaka bir yere yaslamanız gerektiği konusunda sizi uyarıyorlar.

poz vermek

Fotoğraf çektirirken doğru kıyafet seçiminin sizi en az 5 beden küçük göstereceği bilinen bir gerçeklik. Bunun yerine özellikle yatay çizgiden oluşan veya kenarlarından kulak çıkan kıyafetlerin sizi özellikle olduğunuzdan da iri göstermesi mümkün. Ellerinizin cepte olduğu bir resmin hem belinizi hem de genel görünümünüzü ince göstereceğini dikkate alarak siz de doğru bir poz için bu şekilde durabilirsiniz. Sadece başparmağınızın dışarıda kalacağı ve ellerin cepte olduğu bir resimde doğallık ve rahatlık daha fazla yakalanmış olabilir. Mat bir makyaj her zaman işe yarayacak ve en güzel resimlerinizin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Sizin kendinize göre belirlediğiniz bir hileniz var mı?

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*