Duştayken Kişisel Bakım için İpuçlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Çoğumuz hemen her gün duş alıyor ve çoğumuz bunu bir temizlikten ziyade rahatlamak ya da günün stresini atmak için bir ritüel olarak görüyoruz. Ancak kişisel bakımın önerileri sayesinde duş saatlerinizi çok daha verimli ve kendiniz için çok daha sağlıklı geçirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Kişisel Bakım Önerileri
Duşta geçirilen süre
Duş almak birçoğumuz için ne kadar uzunsa o kadar verimli olacağı yönünde düşünülerek olabildiğince uzun tutulmakta ancak aslında doğru duş süresi 10-15 dakikayı geçmemektedir. Cildinizin sahip olduğu nemin yanı sıra saçlarınızın doğal yağlarını yitirmesine yol açan uzun duşlar yerine ılık su ile alacağınız 10 dakikalık bir duş çok daha sağlıklı olmaktadır.

Kişisel Saç Bakım
Gerçek temizlik
Sağlık önerileri arasında yerini alan bir diğer önemli konu ise lif ve keselerdir.

Kişisel Bakım

Duş sonrasında kendi haline bıraktığımız ve nemli banyo ortamında ıslakken kolayca bakteri üretimine yol açan kese ve liflerinizi mutlaka kurutarak bırakmalı, ıslak bıraktığınız takdirde hijyenini sağladığınıza emin olmadan yeniden kullanmamalısınız. Özellikle genital bölgeleriniz için farklı lifler kullanmalı ya da bu konuda lif temizliğine daha da özen göstermelisiniz.Kişisel Bakım
Tüylerinizden kurtulmak için seçtiğiniz duş saatlerinde ise, tüylerinizi almak için duşun bitimini beklemeye özen göstermelisiniz. Çünkü siz yıkanırken nemlenen ve yumuşayan tüyleriniz çok daha kolay temizlenmekle birlikte cildinizden zarar vermeden ayrılmaktadırlar. Ayrıca saç kreminizden bir miktar tüylerinize uygulayıp beklemek de onları yumuşatacak güzellik önerileri arasında olmaktadır.

Saç Yıkama
Ürünlerinizi kullanma konusunda ise birçok kişi gibi saçlarınızın tamamına homojen uygulama yapıyor olsanız da saç köklerinizin gerçek temizliğe ihtiyaç duyan kısım olduğunu bilmelisiniz. Saç yıkamak basit ve hızlı gibi görünse de saçlarınızda kimyasal kalmaması için durulamaya dikkat etmeli, öncelikle saç diplerinizi yıkayarak kirinden arındırmalı ve ardından saç uçlarına geçmelisiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*