Düzenli İşlerin ve Verimli Çalışmanın YollarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Zamanında bitemeyen sıkıcı işlere son!

Birçok kişi ister evden çalışsın ister bir ofis ortamında, yaptığı işlerde düzen sağlayamadığı ya da harcadığı süreden verimli şekilde yararlanamadığı için ya işlerinden daha çok sıkılıyor ya da yığılan işleri ile baş etmek zorunda kalıyor. Modern zamanın bir getirisi olan ve birçok kişinin hayatını oldukça fazla ve olumsuz yönde etkileyen iş stresi ve yoğunluğundan kurtulmak ve iş hayatınızı çok daha başarılı kılmak için verimli çalışmaya yönelik ip uçlarımızı inceleyebilirsiniz.

verimli calisma icin oneriler

İş ve eğlenceyi ayırın

Gün içerisinde tamamen çalıştığınız saatlerde işinize konsantre olun. Gündelik sorunlarınız, iş sonrası aktiviteleriniz ya da iş haricinde düzenlenmesi gereken durumları düşünmek ya da eğlenceli aktivitelere odaklanmak, çalışma sürenizi uzatmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

verimli calisma icin oneriler (4)

Bu süre içinde iki farklı zıt dünyaya odaklanmak mümkün değildir. Ayrıca eğlence anında da örneğin bir arkadaş buluşması, aile ziyareti ya da keyifli bir yemek anında işlerinizi düşünmek hem bu eğlenceli anı öldürecek hem de dinlenmenizin önüne geçerek işinizde olması gereken başarıyı engelleyecektir.

verimli calisma icin oneriler

İdeal ortamı yaratın

Çalışırken en rahat konsantre olduğunu ya da içinde çalışmayı en çok sevdiğiniz yeri siz biliyorsunuz. Bu konuda ”sessiz ve düzenli mekan” önerisini bir kenara bırakmalı ve bu klişeyi yıkarak odaklanmak için sevdiğiniz atmosferlerden ilham almalısınız. Ancak dikkatinizi dağıttığını fark ettiğiniz ögeleri de yok etmelisiniz.

verimli calisma icin oneriler

Uygun giyim

Giyim ve prestijli görünüm iş dünyasının olmazsa olmazı. Ancak sadece patronunuz ya da müşterileriniz için değil, kendi işleriniz için de hazırlanmalısınız. Başta ilginç gelecek bu önerinin ne kadar işe yaradığını, daha güzel ve bakımlı hissettiğiniz günlerde ve rahat ettiğiniz, sevdiğiniz giyeceklerin içerisinde nasıl daha özgüvenli ve verimli olduğunuzu düşünerek anlayabilirsiniz.

verimli calisma icin oneriler

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*