En Büyük Baş Belaları : SivilcelerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Ortak cilt belamız sivilceler

Aslında ergenlik döneminden gelme en büyük alışkanlık değil mi sivilce sıkmak? Yapılan yanlışlardandır bu. Evet bizlere de çok söylendi biliyoruz öyle görünmek istemediğinizi. Çenenizdeki o kocaman sivilceyi fark ettiğiniz an kendinizi tutamıyor ve sıkıyorsunuz. Yapmayın daha da zarar veriyorsunuz. O sivilcenin orada durması elbette çok zor biliyoruz ama daha sonradan büyük cilt hasarlarının önlenmesi için bunu yapmamalısınız.

sivilceler

Sivilceler ve Büyük Cilt Hasarları

Dermatologlara göre, sivilceleri patlatmak, cilde verilecebilecek uzun vadede büyük sıkıntılardan biridir ve ciltte iz kalmasına sebep olur.

sivilceler

Bu bağlamda sivilcenizi sıktığınızda, gözeneği tıkayan her ne ise dışarı çıkar ama büyük kısmı içerde, cildin altında kalır. Ama nedense her seferinde yine de sivilcenizi sıkmak, çirkin bir soruna güzel bir çözüm gibi gelir. Bu sorunlardan kaçmak yerine dermatologlara danışmak ve uygun yöntemlerle siyah noktaları ve sivilceleri yok etmek mümkün.

sivilceler

Yönteminizi değiştirin

sivilceler

Aslında bunu yapmamak ve sivilcenin kendi kendine sönmesini beklemek en iyi çözüm lakin bunu yapacaksınız doğru olanı yapın.  Öncelikle sivilce ve siyah noktalar için özel tasarlanan metal çubukları temin edin. Hem cilt sağlığınız hem de düzenli olmak için.

sivilceler

Alkol ile her yeri özellikle sivilce bölgesini ve metal çubuğu dezenfekte edin.  Ardından ıslak bez veya mendille sivilceye baskı uygulayın ve yumuşatın. En sonunda çıkarıcı aletin deliği ile sivilceyi aynı hizaya getirin ve tam aşağıya doğru ittirin. Bu yöntemi sadece ucu görünen sivilceler ve siyah noktalarda kullanın. Ve aslında her zaman için en iyisi, bir dermatoloğa gidin ve o büyük sivilceyi uzmanın ellerine bırakın; bu sayede bir kaç saat içinde kaybolabilirler. Siz de bunca yükten ve cilt sorunundan arınmış olursunuz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*