Erkek Modasının Vazgeçilmez Aksesuar SeçenekleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Giyim konusu, kadınlar kadar olmasa da erkekler için de önemli bir konudur. Genç erkekler genelde t-shirt,erkek aksesuarları, jean pantolon, gömlek, kazaklar ve spor ayakkabıların çeşitli renklerinden oluşan kıyafetleri büyük bir keyifle giyerler. Büyüyüp, iş hayatına başlayınca ise bu rahatlık bir anda biter.

erkek giyim

Asker ve polis gibi işe giderken üniforma giymek zorunda olanların işi nispeten daha kolaydır. Hafta sonu ve davetler için uygun birkaç klasik kıyafet ve şık bir saat asker ve polislerin büyük harcamalar yapmadan şık olabilmelerine olanak sağlar.

erkek saatleri

Devlet kurumlarında çalışanlar, avukatlar, banka ve diğer finans şirketlerinde çalışan erkeklerin işi ise oldukça zordur. Maaşlarının önemli bir kısmını hem hafta içi hem de hafta sonunda giyecekleri kıyafetlere harcarlar.
İklim koşulları, işe giderken kullanılan ulaşım aracı, işyerinin eve olan mesafesi kıyafet seçimini direkt olarak etkiler, çok fazla renkli kıyafet giyemedikleri için genelde erkek aksesuarları ile şık bir görüntüye kavuşmak isterler. Erkek aksesuarları deyince aklımıza hemen kravat, kol düğmesi, saat, cep mendili, bileklik, yüzük, eldiven ve hatta tespih de gelebilir. Kıyafet ne kadar klasik ve renksiz olursa olsun bu aksesuarlar sayesinde ilgi odağı olmak mümkün olur.

erkek aksesuarları

Örneğin siyah bir takım elbise için seçilen kırmızı bir kravat tüm dikkatleri çekmeye yeterlidir. Aksesuarların renkleri, kıyafetle uyumları veya uyumsuzlukları genel görüntüyü olumlu veya olumsuz olarak ciddi bir biçimde etkiler.

erkek giyim

Erkek aksesuarları hem türleri hem de üretildikleri malzemeler nedeniyle çok farklı fiyatlarda satılmaktadırlar. Örneğin bir kravat hem ipek hem de polyester kumaştan üretilebilir. İpek kravatın fiyatı polyester kravatın fiyatının çok üstündedir. Birbirinden çok farklı görüntüde ve fiyatta binlerce saat bulmak da mümkündür. Değerli bir madenden üretilen bir kol düğmesi ile pirinç madeninden üretilmiş bir kol düğmesi hem fiyat hem de görüntü olarak birbirinden çok farklıdır. Bu nedenle bazen bir aksesuarın fiyatı bir takım elbise fiyatından daha yüksek bile olabilir. Giyim eşyalarının maliyetine bir de aksesuar maliyeti eklenince erkekler için sezon alışverişi yapmak oldukça pahalıya mal olmaktadır.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*