Erkekler için Görünmeyen Cilt Makyajı Yapma ÖnerileriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Tarihten Gelen Erkek Makyajı

Erkekler de en az kadınlar kadar kendine bakım konusunda dikkatli olması gerektiği gerçeği bir yana dış görünüşlerindeki kusursuzluk için en az kadınlar kadar çaba sarf etmektedir. Yalnızca kadınlara ait olduğu düşünülen makyajla kusurları kapatabilme imkanı erkekler için de oldukça etkileyici sonuçlar ortaya koymakta ve birçok erkek makyaja başvurmak yoluyla oldukça başarılı bir görüntü elde edebilmektedir. Siz de erkeksi görünümden taviz vermeden göz alıcı kusur kapatıcılık ve daha etkileyici bir yüz için erkeklere özel makyaj tavsiyelerimizi okuyun, hemen şimdi kendinizi baştan yaratın.

Erkek Makyaji

İlk adımınız elbette makyaja uyumlu ve müsait bir zemin için bakımına dikkat edilen bir ciltle başlamalı. Cilt bakımını düzenli gerçekleştiremeyen erkeklerde sivilcelerden dökülmelere, kızarıklıklardan kırışıklıklara birçok sorun gözlemlenmekte ve bu görünüşten ziyade cilt sağlığı için sorun oluşturmaktadır. Dermatologunuzun sizi yönlendirmesi sayesinde doğru ürünleri keşfedebilir ve sağlıklı bir cilde kavuşabilir, ardından erkeklere özel makyaj uygulamalarının dünyasına adım atabilirsiniz.

Erkek Makyaji

İkinci adımı oluşturan kapatıcı kullanımı erkeklerin makyaj esnasında en çok önem verdiği aşama olmaktadır. Çünkü erkeksi görünümden taviz vermeden yüz kusurlarını kamufle etme konusunda sıkça tercih edilen kapatıcılar uygun ürün kullanılmadığı ya da uygulamada aşırıya kaçıldığı takdirde büyük olumsuzluklar ortaya koyabilmektedir.

Parmaklarınızla adeta tampon hareketler aracılığıyla cildinize dağıttığınız kapatıcınızın özellikle cilt tonu farklılıklarınız varsa size uygun tonlarda olmasına dikkat ederek siz de cilt kusurlarınıza veda edebilirsiniz. Kapatıcınızın verdiği sonuçlar yeterli değilse uygulama katmanını arttırarak yapay bir görünüm oluşturmaktan kaçının ve kamuflaj paletlerinden yardım alın. Göz çevresi morluklarından sarılıklara kadar birçok farklı problemi kapatmada bu paletlerin oldukça etkili olduğunu siz de görebilirsiniz.

Erkek Makyaji

Kusur kamuflajından sonra yüzünüzdeki kapatıcının dağılmaması için ince bir kat halinde pudra uygulamayı deneyebilirsiniz. Yüzünüzdeki fazla ışıldamayı da alan pudralar eğer cilt tonunda büyük farklılıklar yaratıyorsa doğal bir uyum için boyun ve çevresine de pudra uygulamayı ihmal etmeyin.

 

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*