Erkekler Kendine Yeterince Bakıyor mu?Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Erkeklere sunulan kişisel bakım ürünleri ve yöntemleri günümüzde en az kadınlarınki kadar geniş bir yelpazeye sahip. Kişisel bakım ise kadınlara özgü gibi görülse de hijyenik sebepler ve görüntünün tartışmasız öneminin herkes için geçerli olduğu düşünüldüğünde erkekler için kişisel bakım önerileri ekstra önem taşıyor. Siz de kendinize bakarak kendinize verdiğiniz değeri katlayın ve bedeninize iyi bakım, bunun için küçük ipuçlarımızı da göz ardı etmeyin.

Erkeklerde Kişisel Bakım Erkeklerde Kişisel Bakım
Nem her cildin ihtiyacı
Ne kadar nemlendirici ürünler kadınların kullandığı kremler ile sınırlı gibi görünse de erkeklere özel nemlendiriciler de kozmetik dünyasında önemli bir yer tutuyor. Farklı cilt tiplerine uygun birçok erkek nemlendiricisi arasından kendi cilt tipinize uygun olanı seçerek siz de cildinize ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmalısınız.
Özellikle duştan ya da tıraştan sonra kullanılması gereken nemlendirici ürünler, erkeklerin cildinin nemini kaybettiği bu saatlerde daha da önem kazanıyor. Nemlendiricileri sadece yüzünüz değil tüm vücudunuza uygulamanız gerektiğini de unutmayın.Erkeklerde Kişisel Bakım
Temizleyin ve koruyun
Cildinizi temizlemek ve ardından bakımını gerçekleştirmek tıraş gibi işlemler nedeniyle ya da gün içinde maruz kalınan çevresel faktörlerle en az kadınlar kadar erkekler için de gerekli olmaktadır. Erkek cilt bakımının temelini oluşturan temizleme aşaması için erkeklere özel tonikler ve köpükler kullanabilirsiniz. Su ile köpüren jeller ise cildinizi yumuşatırken temizlemeye yardımcın olmaktadır.

Erkeklerde Kişisel Bakım Erkeklerde Kişisel Bakım
Temizleme sonrası cildinize tam bir bakım sağlamak için peeling işlevi gören ürünler kullanabilir, hatta peelingleri duş esnasında ayaklarınız başta olmak üzere tüm vücudunuza uygulaya özen göstermelisiniz. Cildinizde adeta bir kese etkisi yaratan peelingler ölü deriyi temizlemek ve gözenekleri açmak için birebir olmakla birlikte diğer erkek kişisel bakım ürünleri için de ideal bir zemin yaratmaktadır.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*