Erkeklere Güç Takviyesi, Zencefil ve YararlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Geçmişte rahmetli Barış Manço’nun şarkısında “Nane, limon kabuğu, biraz tarçın, bir tutam zencefil…” nakarat kısmında adını sıkça duyardık ancak hayatımızda yer almadığı için ne olduğu konusunda bir fikrimiz olmazdı. Zencefilin adı daha çok nezle ve griple anılıyor olsa da aslında bundan çok daha fazlası. Anavatanı Güneydoğu Asya olan zencefil Çin ve Hindistan’da ilaç ve baharat olarak kullanılıyor. Ülkemizde Osmanlı dönemine ait eski bitkisel şifa kitaplarında adı geçmiş olsa da özellikle son yıllarda adı sıkça duyulmaya ve kullanılmaya başladı. Asıl konumuz olan zencefilin erkeklerde cinsel güç artırımına etkisini işlemden önce zencefilin genel olarak yararlarından bahsedelim.

Zencefil Yararları

Zencefil nelere iyi gelir?
• Öksürüğe karşı etkili. İçinde bulundurduğu antibakteriyel maddeler mikroplara karşı hem direnç kazanmamızı sağlıyor hem de mikropları öldürüyor.
• Şekeri düzenliyor. Yapılan bilimsel araştırmalara göre zencefil bozulmaya uğrayan yağ ve karbonhidrat dengesini sağlayarak kolesterolü dengeliyor. Şeker hastalığına karşı iç organları, beyni ve gözü koruyacağı düşünülüyor.
• Daha güçlü bir hafıza. Bu konuda kardeşi diyebileceğimiz zerdeçalla tabiki yarışamaz ancak araştırmalar gösteriyor ki beyni etkileyen hastalıkları ve özellikle Alzheimer oluşumunu yavaşlatıyor ve etkilerini azaltıyor. Beyin için genel bir koruma sağlıyor.
• Zayıflamada yardımcı. Yediğimiz yiyecekleri sindirmek için harcadığımız enerjiyi artırdığı için sindirim üzerinde etkili ve tok hissi veriyor.
• Bulantılara karşı etkili. Her tür bulantıya karşı etkili. Arabada, gemide veya kemoterapi sonrası bulantılara karşı etkinliği görülmüş. Hamilelerin bulantılarında da etkili ancak eşleriniz zencefil kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalı.
• Kansere karşı etkili. İçeriğindeki maddeler kanser oluşumuna sebep olan hücrelerin oluşumuna engel oluyor veya bu riski azaltıyor. Hatta yapılan araştırmalarda zencefilin kanser hücrelerini öldürdüğü görülmüştür. Aynı etki deriye uygulandığında deri üzerindeki kanser hücrelerinde de görülmüş.
• İltihaplara karşı etkili. İçeriğindeki maddeler o kadar etkili ki hem bağışıklık sistemini güçlendiriyor hem de iltihaba neden olan mikrop ve bakterileri öldürüyor.
• Erkeklerde cinsek güç artışı sağlar. Yapılan araştırmalarla zencefil içerisindeki hangi maddelerin sağladığı tam olarak ortaya konulamasa da testosteron hormonunu artırdığı ve sperm kalitesini yükselttiği biliniyor.

Kilo verme ve Zayıflama
Cinsel Güce Etkisi
Zencefilin erkekler için asıl etkisi cinsel güç artışı sağlaması. Buradan yola çıkarak bazı ülkeler iş gücünü artırmada ve çocuk sahibi olmak isteyenlerde kullanılıyor. Erkekleri asıl ilgilendiren kısmını şu şekilde aktarayım ki bu kısma genelde sayfalarda nezle ve gripten fırsat bulup ta değinen pek yok. Sayın erkekler lütfen bu kısmı çok dikkatli okuyun. Zencefil kanı pıhtılaştıran trombosit etkinliğini azaltıyor. Kanın akışkanlığını artırıyor. Damar tıkanıkları ve daralmaları önleniyor. Kalp daha iyi çalışmaya başlıyor. Kolestrol seviyesi düzenleniyor. Sigara içenlerde görülen en büyük risklerden biri olan damar tıkanıklığına karşı etkili. Sigarayı bırakamıyorsanız ileride zor anlar yaşamamak ve bedeninizin her bölgesindeki kan basıncının azalmaması için en azından günde bir çay kaşığı zencefili alışkanlık haline getirseniz iyi olur.
Not: Zencefil çok dikkatli kullanılması gereken bir bitkidir. Günde bir çay kaşığını geçmeyin. Veya doktor kontrolünde kullanın.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*