Erkeklere İyi Gelen YiyeceklerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Erkek ve kadın hormon yapısı farklı olduğu için yiyeceklerin etkileri de her iki cins için farklı olmakta. Aynı besin her ikisinde de farklı sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Erkeklere tavsiye edilen besinler daha çok cinsel güçlerini artırma yönünde olsa da genel anlamda onların metabolizmalarının daha sağlıklı çalışması açısından önemli besinler. Bu konuda yapılan çok sayıda araştırma var özellikle son dönemde moda olmaya başlayan geleneksel besin takviyeleri erkekler için de gözardı edilmedi. Yiyeceklerin besin değerleri de göz önünde bulundurularak kilo almadan en ideal besinler hangileri onlar ortaya çıkartılmaya çalışıldı. İşte bunlardan bazıları.

muz

Muz: Erkeklere tavsiye arasında muzun ayrı bir yeri var. İçeriğinde bulunan bufotenin adı verilen madde keyif verici özelliğe sahip. Tok tutmasının yanında ayrıca barındırdığı özellikler muzun özgüven vermesini de sağlıyor.

Badem: İçeriğinde bulunan E vitamini ile sperm sayısını olumlu yönde etkiliyor. Sperm kalitesini artırarak sağlıklı sperm sayısının artmasın olumlu bir etkiye sahip. Ayrıca erkeklere özgü hormonları güçlendirerek etkinliklerinin artmasını sağlıyor.

yaban mersini

Yaban Mersini: Sperm kalitesini etkileyen vitaminlerden biri de C vitamini. Yapılan araştırmalar C vitamini eksikliğinin sperm sayısının düşmesine neden olduğunu gösteriyor. Yaban mersininde bulunan C vitamini ve diğer özellikler hem sperm sayısının artmasına hem de cinsel isteksizliğe karşı etkili.
Kabak Çekirdeği: Çinko ve içeriğinde bulunan asitler oldukça zengin. Doğal yollarla alınan çinkonun hem saçlara hem de cinsel işleyişe büyük katkıları bulunuyor. Her gün yenilecek 20 kabak çekirdeğinin erkeğin ihtiyacı olan çinko ve folik asidi karşılayacağı belirtiliyor.

kabak çekirdeği

Karpuz: En belirgin etkisi kan damarlarını gevşetmesi. Kanın damarlarda daha rahat dolaşımını sağlıyor. İçeriğinde bulunan arjin ve sitrulin erkeğin aktivitesini büyük oranda artırıyor.

acı biber

Acı Biber: içerisinde bulunan kapsaisinendorfin üretilmesini sağlıyor. Bu madde erkeğe canlılık ve enerji verir. Eğer acıyla aranız iyi ise erkeklere tavsiye ediliyor.

nar suyu

Nar Suyu: Kan dolaşımını önemli ölçüde dengelediği için tavsiye ediliyor. Özellikle ereksiyon sorunu yaşayan erkeklerin tüketmesi gereken besinler arasında gösteriliyor.

bal

Bal: Geçmişten günümüze en çok kullanılan besinler arasında yer alıyor. Besin değerinin yüksekliği onu vazgeçilmezler listesinde sabit tutmaya yeterli. İçeriğinde bulunan früktoz ve B vitamini yorgunluk hissini giderdiği gibi vücuda ekstra enerji veriyor.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*