Esmer Tenli Kadınlara Özel Makyaj İpuçlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Koyu tenlere makyaj modelleri

Senelerdir süre gelen yanlış inançlar ile esmer tenli kadınlar için yalnızca birkaç makyaj seçeneği olduğunu, aksinin hoş bir görünüm sağlayamayacağını sandık. Oysa ki esmer kadınların çikolata renginde tenlerini daha çekici kılmak için tüm kadınların zaafı olan makyaj konusunda seçenekleri herkes kadar fazla. Siz de esmer tenli kadınlara özel makyaj ipuçları ile çikolata tenin çekiciliğini doruklara çıkarın.

Nude kullanımı

Esmer tenli kadınlar için nude renklerin kullanımı biraz dikkat gerektiriyor. Çünkü sarı alt tonlu ya da fazla pembe alt tonlu renkler kullanmak ciltte renk karmaşasına ve basit bir görüntüye yol açabiliyor. Bu sebeple far ya da ruj tercihlerini nude tonlarda yapacak olan esmer tenli kadınlar için kahve alt tonlarında ürünler tavsiye ediliyor. Elbette sadelikten yana olanlar için ten renginin birkaç ton koyusu ürünler ile basit bir uygulama yapmak da mümkün.

esmer ten icin makyaj

Aydınlatma

Esmer tenli kadınlar için saç renkleri de koyuysa karanlık bir görüntü yaratmamak adına, saç renkleri farklı ise cilt tonu ile uyum sağlayan saçlara sahip olmak adına aydınlatma işlemleri oldukça önem taşıyor. Kontürleme esnasında burun kemiği, alın ortası ve çeneye cilt tonundan açık renklerde kapatıcılar uygulamak oldukça taze bir cilt sunabilir.

esmer ten icin makyaj

Hightlightlar ile cildinizi aydınlatmak için bronzer benzeri ürünler tercih etmeniz de mümkün. Bu konuda işleri biraz daha kolay olan kadınlar, partiküllü toplara sahip bronzerlar ile hem allık, hem highlighter ihtiyaçlarını aynı anda karşılayabilirler.

Renklere karışın

esmer ten icin makyaj

Eğer esmer tenli kadınların renkli makyaj ürünleri kullanamayacağını sanıyorsanız ve renk çeşitliliği konusunda sınırlı alternatifi olduğunu düşünüyorsanız oldukça yanılıyorsunuz. Öyle ki parlak kırmızılar yerine gül kurusu renginde rujlar, ya da cildinizle zıt bir uyum sağlayacak fosforlu mavi ve yeşil farlar kullanmanız sizi oldukça neşeli bir havaya sokacaktır.

esmer ten icin makyaj

esmer ten icin makyaj

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*