Etnik Giyim Tarzını Yakından İnceleyinYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Etnik desenler ile Uzak Doğu canlılığı giyimde

Etnik desenler Doğu’nun canlı geleneksel törenlerini hatırlatan cinsten yer yer karmaşık ancak bir o kadar renkli ve eğlenceli desen dokularının kullanıldığı bir giyim tarzı oluşturuyor. Pembe rengin baskın geldiği daha modern tarzlara karşılık daha ince kumaşlarda bordo, vizon, füme gibi daha koyu tonlar ile yanıt verilirken, etnik giyimi bu denli cazip kılan bir diğer özelliği de el işlemelerinin kullanılıyor olması. Peki etnik desenlere sahip parçalar neler ve onları nasıl kullanmalı?

Nedir, nasıl kullanmalıdır?

etnik giyim

Aslına bakarsanız etnik desenlere sahip parçalar konusunda bu tarz dahilinde ya da bu değil gibi sınırlandırıcı cümleler kurmak pek mümkün değil. Çünkü modern kesimlerin gelenekselci desenler ile buluştuğu tasarım parçaların yanı sıra bunun tam tersi el dokuması salaş kumaşların bol ve dökümlü parçalarında düz renklerin kullanılması ile oluşturulan batik tasarımlar da etnik tarzın kapsamında olabiliyor. Ancak etnik tarzı nasıl kullanmanız gerektiği konusunda elbette aksesuar tercihinde hangi detaylara yer vereceğiniz de belirleyici bir role sahip.

Rahatlık ön planda

etnik giyim

Rahatlığın ön planda tutulduğu, hafif ve büyük beden elbise ya da şalvar modelleri etnik tarzın olmazsa olmaz görüntülerinden biri. Dilerseniz renk alternatifi bol olan bu tasarımlarda kumaşların daha kalın ancak daha sert olduğu batik el dokumaları da var. Ancak bu tarzı kendine özgü kılan bir detay da bu büyük kesimlere sahip geniş elbise ve diğer ürünleri şal ya da fular modelleri ile süslemenizden ileri geliyor.

etnik giyim

Farklı seçenekler

etnik giyim

Eğer etnik tarzı taşımanın tek yolu manifatura ürünleri ile mümkün sanıyorsanız bir kere daha düşünün. Öyle ki çanta modasından ayakkabı modellerine, bikinilerden büyük kolyelere kadar birçok moda parçasında etnik desenlerin geometriyi ön plana koyan desenlerini görmeniz mümkün.

etnik giyim

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*