Ev Yapımı Oda KokularıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Doğal Kokular ile Keyifli Evler

Evimizde huzur vermesi, rahatlatması ya da daha cezp edici bir his uyandırması için kullandığımız oda kokularının çoğu ne yazık ki kimyasal maddeler içeriyor ve solunum yolları sağlığı için pek tavsiye edilmiyor. Ancak ev yapımı kokular nasıl yapılır öğrenerek siz de sağlığınızı korurken evinizde bu zevkten mahrum kalmamış oluyorsunuz.

Sizin için derlediğimiz keyifli olduğu kadar dekoratif özellikleri ile de hemen denemek isteyeceğiniz ev yapımı kokuları inceleyerek evinizi hemen şimdi daha harika bir yer haline getirebilirsiniz.

Meyve kokuları

Oda Kokulari

Portakalların ya da limonların bas kısmını kestikten sonra bir oyma gereci ya da bıçak aracılığıyla içlerini boşaltın. Bu işlem zorlayıcı oluyorsa portakal ve limonları enine doğru kesmeyi deneyerek onları birer kase haline getirin. İç kısımlarını deniz tuzu, karanfil ve nane gibi malzemeler ile doldurarak evinizde mistik meyve kokularına yer açın. Ev yapımı oda kokusu olmasının yanında dekoratif olarak da kullanım için kabukları kurutarak içlerine baharatları yerleştirebilirsiniz.

Oda Kokulari

Dilerseniz portakalları kabuklarını kaynatarak esansını çıkararak da harika birer doğal kokuya dönüştürebilirsiniz.

Tarçın kokusu

Oda Kokulari

Tatlılarımızda kullandığımız tarçının kokusuna siz de dayanamıyor ve bu iştah açıcı kokuyu evlerinizde oda kokusu olarak kullanmak istiyorsanız, mumlarınızı tarçın çubukları ile çevreleyin ve bir kurdele yardımıyla bir demet halinde tutturun. Mumunuzu yaktıkça koku özelliğini arttıracak olan tarçınları, kurdeleler ile birleştiğinde hoş bir görüntü de yaratmaktadır.

Kahve tutkunlarına özel

Oda Kokulari

Eğer gün içerisinde sık kahve tüketmekle meşhur olanlardansanız sizi bayıldığınız o muhteşem kokuyu evlerinize taşımaya davet ediyoruz. Kahve çekirdeklerini küçük kaselere dağıtın ve tam orta kısmına minik mumlar yerleştirip yakın. Evinizin farklı köşelerinde kahve fincanları ile de deneyebileceğiniz bu ev yapımı oda kokuları kahve keyfini günün dilediğiniz saati yaşayabilmeniz için birebirdir.

 

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*