Evde Hazırlayabileceğiniz Harika PeelinglerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Evde Peeling Hazırlama

Cildinizdeki ölü derileri temizlemek ve bu sayede cildinizin yenilenmesi, beslenmesi, daha genç ve sağlıklı görünmesi için gerekli ortamı sağlayan peelingler, yalnızca yüz değil tüm vücut derisinde uygulanarak sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayabiliyor. Ev yapımı peelingler ise sizi pahalı markalara paralar harcamaktan ya da alternatifler arasında karar vermeye çalışmaktan kurtarırken, kimyasal madde içermeyen karışımlar sayesinde uygulamanızı iç rahatlığıyla yapabilmeniz mümkün oluyor.

Peeling Hazırlama Peeling Hazırlama
Zeytinyağı ile yenilenin
1’er yemek kaşığı zeytinyağı ve toz şekeri karıştırın ve olabildiğince homojen bir karışım elde etmeye çalışın. Karışımı cildinize dairesel masaj hareketleri ile uyguladıktan sonra ılık su ile temizleyin. Zeytinyağı cilt için faydalı besinlerin başında gelen bir malzeme olarak düzenli tüketildiği takdirde de cildiniz için faydalarını göstermektedir.

Peeling Hazırlama
Cildinizin gözdesi salatalık
2 adet orta boyda salatalığı rendeleyin ve 1 adet yumurta akı ile yarım limonun suyunu ekleyin, karışımı yüzünüze peeling uygulaması ile sürmek anında daha genç ve canlı bir görünüm ile işe yarayacaktır. Su deposu salatalık cildinizi nemlendirirken, limonun temizleyici ve yumurtanın yenileyici etkisi ise cildiniz için harika bir görünümün anahtarı olacaktır.
Ananas ile pürüzsüzlük
3 dilim ananası 1 yemek kaşığı bal ile blenderda ezin ve cildinize uygulayın. Ev yapımı peelingler içerisinde en hoş kokuya sahip olan tariflerden biri olan ananaslı peeling sayesinde cildinizin kısa sürede pürüzsüzlüğe kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Peeling Hazırlama Peeling Hazırlama
Yulaf sadece kahvaltılık değildir
1’er yemek kaşığı sirke, yulaf ezmesi ve balı macun kıvamına gelene kadar bir kasenin içinde ezerek karıştırın, eğer karışımınız uygulama için fazla katıysa 3 yemek kaşığı kadar su ekleyebilirsiniz. Bu peeling tarifi cildinizde yulafın lifleri ile yenileyici ve destekleyici gücünü ortaya çıkarmasını sağlayacaktır.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*