Evde Kendi Gençleştirici Maskelerinizi Yapın!Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Eğer siz de cildinizi daha genç göstermek, parlaklığını ona geri kazandırmak ve küçük kırışıklıklardan kurtulmak istiyor ancak hangi ürünün en iyi kırışıklık maskesi olduğunu bilmiyor ya da kimyasal ürünler kullanmak istemiyorsanız, çeşit çeşit ev yapımı maskenin yer aldığı bu yazımız tam size göre!

kırışıklık maskesi

Yumurta ile gençleşmek

Bol miktarda içerdiği onarıcı yapıtaşı ile yumurta cildinize iyi gelecek harika bir kırışıklık maskesi içeriği olabilmektedir.

kırışıklık maskesi

Eğer siz de omega 3, biotin, çinko ve protein gibi doğal yapı taşlarının yumurta ile gelen mucizesini denemek istiyorsanız kendiniz için yumurtalı ev yapımı kırışıklık maskesini kolayca hazırlayabilirsiniz. Bunun için 1 tatlı kaşığı yumurta akı, yarım tatlı kaşığı yoğurt ve 2 tatlı kaşığı limon suyunu bir kasede homojen bir hal alana kadar karıştırdıktan sonra 15 dakika bekleyin ve yüzünüzü soğuk su ile durulayın. Her gün uygulayabileceğiniz bu karışım ile sonuçlara siz de şaşıracaksınız.
Havuç ile gençleşmek

A vitamini yönünden zenginliği bildiğimiz havucun faydaları saymakla bitmiyor. Ancak cilt üzerindeki gençleştirici etkisi ile havuç tam anlamıyla ideal bir kırışıklık giderici maske malzemesi olabiliyor.

havuç maskesi

Cildinizin kırışıklıklardan kurtulup daha parlak ve genç görünmesi için 1’er adet haşlanmış patates ve havucu püre haline gelinceye kadar ezmeniz ve içine 1’er çay kaşığı zerdeçal ve karbonat ekleyip yüzünüze maske olarak uygulamanız yeterli oluyor. Yalnızca 20 dakika bekletmeniz yeterli olan bu maskeyi her gün uygulayarak daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

yoğurt maskesi

Yoğurt ile gençleşmek

Yoğurt sayısız faydası ile kadınların vazgeçilmezi olurken cilt maskesi hazırlamak için de harika bir ürün olarak kullanılıyor. 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 2 tatlı kaşığı yoğurdu karıştırarak kolayca elde edebileceğiniz kırışıklık maskenizin içine dilerseniz 1 kapsül E vitamini takviyesi yaparak etkilerini çok daha güçlü hale getirmeniz mümkün olabiliyor.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*