Evde Tırnak Bakımının İpuçlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

El ve ayak tırnak bakımı birçok kadın için oldukça yorucu ve zaman öldüren bir iş gibi görünse de aslında kendi tırnak bakımınızı evde gerçekleştirmek hem maddi hem de zamansal açıdan sizin için çok daha faydalı olacaktır. Ayrıca hijyen konusunda da içinizin daha rahat olmasını sağlayacak olan evde tırnak bakımı ipuçları için yazımızı okumaya devam edin.

Tırnak Bakımı Tırnak Bakımı
Manikür ve Pedikür
İki uygulamayı aynı gün içerisinde yapacaksanız el tırnaklarınızın kırılmaması ya da bozulmaması açısından önceliği pediküre vermelisiniz. Geniş bir kabın içerisine sıcak su koyarak ayaklarınızın yumuşamasını bekleyin ve ardından topuklarınızdaki ölü derileri ponza taşı ile yok edin.

Tırnak Bakımı
Eğer ayaklarınızda pullaşan bir deriye sahipseniz bunlar için tırnak makaslarınızdan yardım alabilirsiniz. Ardından tırnak etlerinizden kalınlaşan ya da sizi rahatsız edenleri hafifçe parmaklarınızla geriye iterek tırnaklarınızı biçimlendirin. Sonrasında tırnaklarınızı kesmek ve dilediğiniz ojeyi sürmek için serbestsiniz.

Tırnak Bakımı
Manikür nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, aynı işlemleri bu defa elleriniz için uygulamanızın yeterli olacağını bilmelisiniz. Ancak önemli olan tüm bu işlemlerden sonra el ve ayaklarınız için uygun nemlendiriciler kullanmanız ve ellerinizin bakımını derinizi yumuşatarak tamamlamanız gerektiğini unutmamanız olacaktır.
Eğer kimyasal ürünler kullanmak istemiyorsanız ev yapımı nemlendiriciler hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir avuç kuru papatya ve bir dilim limonu kaynar suda bekleterek ellerinize uygulayabilirsiniz.

Tırnak Bakımı
Bakımı tamamlayın
El ve ayaklarınızın için yaptığınız bu bakımı gösterecek en önemli adım ise tırnaklarınızı renklendirmek olacaktır. Tırnaklarınızın ojelerinizin yüzünden renk değiştirmesinden rahatsız oluyorsanız bunun için tırnaklarınızı sirke ile silebilir ya da oje uygulamasından önce bir kat parlatıcı sürerek tırnak bazı yaratabilirsiniz. Sınırsız nail art seçeneğinin bulunduğu geniş kozmetik ürünler seçeneklerinden yararlanabilir, çıkartmalardan takma tırnaklara dilediğiniz ürün sayesinde bakımınızı daha estetik kılabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*