Evinizin Şıklığını Bozan DetaylarYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Hayatımızın en değerli zamanlarını geçirdiğimiz ev ortamının şıklığı bizim için önemlidir. İçine girdiğimizde rahat bir nefes almayı, huzur bulmayı, gelecek olan misafirlerinde aynı huzuru ve rahatı algılayıp tatmasını isteriz. Ama nedense bir şeyler ya hep fazladır ya da eksik. Bu eksik mi yoksa fazla mı olduğunu bir türlü bulamadığımız şey acaba nedir? Ev şıklığı bayanlardan sorulduğuna göre bir göz atalım bakalım acaba sorun nerede imiş.
Eve girdiğinizde dağınıklık göze çarpıyor mu? Eğer bu sorunun cevabı evet ise büyük ihtimalle evde kullanılmayan aşırı eşya veya küçük çocuklar var demektir. Küçük çocukların varlığı hayatımızın renklerinde biri olduğu için onları koklanmaları için vazolarına kaldıralım gelelim dağınıklık konusuna. Ev dağınık ve sebebi fazla eşyalarsa kolay, tümünü bir gününüzü ayırarak toparlayabilirsiniz.

Uyumlu Koltuk

Fazla ve artık kullanılmayacağınızı düşündüğünüz eşyaları hayır kurumlarına vererek değerlendirebilirsiniz. Yalnız sorun eşyalar değil de sizin kafanızdaki dağınıklıksa o her şeyden daha önemli. Evi ve ev şıklığı ile ilgili tüm konuları bir kenara bırakın önce zihninizdeki dağınıklığın sebebi ve çözümü üzerine yoğunlaşın. Eğer dağınıklık konusunda vereceğiniz cevap hayır ise bu konuyu geçelim.
Eviniz için aldığınız takımları dikkatle inceleyin. Takımlarınız evin mimari yapısına, yerdeki halılara ve evin boyasına uyum sağlamış mı? Renklerde ve takımların tarzlarında sorun varsa alternatif takımlarla kıyaslama yapabilirsiniz. Ev şıklığı bütünlük gerektirir bu bütünlüğü bozan mobilyalarınızı değiştirebilirsiniz. Eğer mobilya ve takımlarınızda da bir sorun görememişseniz bu şıkkı da geçebiliriz.
Duvar Tabloları
Duvarlarınıza dikkat edin. Duvarların rengi, yerleştirdiğiniz tablolar ve aksesuarlar evinizle uyumlu mu? Tüm bunları birer birer alternatiflerini de göz önünde bulundurarak gözden geçirebilirsiniz. Duvarlarınıza ek olarak yerleştirilmiş aletler ve kablolarda bir sorun var mı? Kablolar ev şıklığı ile ilgili ne kadar değer varsa her şeyi altüst edebilecek bir karmaşaya sebep olabilir. Mümkünse onları görünmez yapacak tasarımlar peşinde koşun. Sorunu hala bulamamışsanız duvar köşelerine veya başka bir yerine yerleştirmiş olduğunuz bitkiler varsa onların türünü ve yerleşimini kontrol edin. Gerekirse yerlerini değiştirerek denemeler yapın. Sorun yukarıda saydıklarımızın dışında da olabilir tüm detayları gözden geçirebilirsiniz.
Sarkan Kablolar Yaratıcı Tasarım
Eğer gerçekten bir sorun olduğunu düşünüyorsanız mutlaka dikkatinizi çekecektir. Tüm bu çabalarınıza rağmen bir şeyler bulamıyorsanız bir arkadaşınızla buluşup sohbet edin, yürüyüş yapın, daha önce hiç denemediğiniz bir yemek tarifi üzerinde denemeler yapın, en yakın parkta çıplak ayaklar yürüyüşler yapın. Çünkü sorunun kaynağı içinizin de bir şıklığa ihtiyaç duyması olabilir. Hayatınızda sürekli aynı sahnelerin dönüp durması sizde tarifini yapamadığınız bir farklılık yaşama arzusunu tetiklemiş olabilir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*