Eyeliner Türlerini İnceliyoruz: Sizin için Hangisi En Uygunu?Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Eyeliner türlerini keşfedin, en beğendiğinizi seçin!

Eyeliner Cesitleri

Eyelinerlar makyajımızın tamamlayıcı ve olmazsa olmaz parçası olarak birçoğumuzun favori makyaj detayı olmakla birlikte, tek başına dahi bakışlarınızı tamamen değiştirmeye yetecek güçtedir. Peki sınırsız marka seçeneğine sahip olmasının yanında ürün formu olarak da farklı farklı karşımıza çıkan eyeliner türleri içerisinden hangisini seçmeliyiz? Siz de avantaj ve dezavantajları ile ele aldığımız eyelinerları keşfedin, kendi kullanım şeklinize ve tarzınıza en yakın olan eyeliner ile bakışlarınızı en etkileyici hale getirin.

Kalem eyeliner

Bir klasik olarak en sık gördüğümüz ve en pratik uygulamaya sahip olması ile hemen hepimizin favorisi olan kalem eyelinerlar özellikle son yıllarda yoğun pigmentli olan versiyonları ile daha da beğenimizi kazandı. Peki kalem eyeliner ile her uygulamayı yapmak mümkün mü?

Eyeliner Cesitleri

Daha çok doğallığın ön planda olduğu bu eyeliner türü yumuşak geçişleri ile smokey eye gibi buğulu makyaj modelleri için daha uygun olmakta. Ayrıca göz altı çizgisine eyeliner uygulaması için de en uygun tür olan kalemlerin dezavantajı ise sık sık ucunu açmanızı gerektirmesi ve kalemtıraşınızı unuttuğunuz takdirde birkaç kullanım sonrasında kenarları ile gözlerinizi acıtması oluyor.

Jel eyeliner

En yoğun göz makyajı modelleri için tercih edebileceğiniz jel eyelinerlar ilk başta alışkın olmayanlar için biraz göz korkutucu bir uygulamaya sahip olsa da aslında kalın uygulamaları en düzgün şekilde yapabilmenize olanak veren jel eyelinerlar cat eye göz makyajı için ise en ideal tür oluyor.

Eyeliner Cesitleri

Kleopatra’yı andıran kedi gözleri için tercih edebileceğiniz jel eyeliner fırçanızı ise yıkamanız ve kurutmanız sonrasında kaş doldurmak için kullanabiliyor olmanız da ürünün bir diğer fonksiyonel avantajı. Ancak aynı şekilde fırçanızı her defasında yıkamak zorunda kalmak ve hijyenik sebeplerden dolayı bu konuda hassas olmanızı gerektirmesi ise bir dezavantaj olarak sayılabiliyor.

Likit eyeliner

En ince uygulamaların favori ürünü jel eyelinerlar ise doğal makyaj severlerin favorisi. İncecik çizgiler çekebilmenizi sağlamasının yanında hem sert hem de yumuşak fırça ucu alternatiflerine sahip olması ile sizin alışkanlıklarınıza bağlı olarak çeşitlendirebileceğiniz eyeliner türünün dezavantajı ise ne yazık ki kolay dağılabilir olmasından ileri geliyor.

Eyeliner Cesitleri

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*