Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Tehlikeli Makyaj HatasıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Makyaj yaparken farkında olmadan yaptığımız hatalar

Tüm kadınların buluşma noktalarından biri olan makyaj, ürün çeşitliliği ve sayısız model sunması ile birlikte ne yazık ki ayrı bir uzmanlık alanı olarak beraberinde hataları da getiriyor. Güzelleşmek isterken hatalara yenik düşerek doğallığından daha kötü bir görünüme ulaşan kadınlar ne yazık ki renklerin arasında bu durumun farkında varamıyor. Siz de size özel hazırladığımız makyaj önerileri listemize göz atarak yapmakta olduğunuz ancak farkında olmadığınız yanlışları bir an önce unutabilirsiniz.

makyaj hatalari

1 – Fırçaları yıkamamak: Makyaj hatalarının temelinde makyaj malzemelerinizin yanlış seçimi ya da yanlış kullanımı gelmektedir. Doğru uygulama için doğru fırçayı seçseniz de birçok makyaj yapan isim, makyajın en nefret ettikleri aşamasının fırçalarını temizlemek olduğunu itiraf etmektedir. Ancak bakteri yuvası fırçalar yüzünüze toz ve mikrop bulaştırmak bir yana, üzerindeki farklı renklerin pigmentlerinin karışması ile siz farkında olmadan yüzünüzde kötü bir renk çeşitliliğine neden olmaktadır.

2 – Kontür hataları: Bronzerlarınızı tüm yüzünüz bronz görünsün diye tamamen yüz geneline uyguluyor olabilirsiniz. Ancak kontürleme işlemi yüzün girintili çıkıntılı yapısına uygun bir makyaj için önemlidir. Tüm yüzde bronzer kullanmak sandığınız gibi yazdan kalma bir görünüm değil aksine oldukça dikkat çeken olumsuz bir görünüme neden olacaktır.

makyaj hatalari

3 – Kontür hataları II: Aydınlatıcı ve kapatıcıları yalnızca karanlık çevrelerin üstüne uygulamanın mantıklı olacağı düşünülse de, gözün altındaki bölgeye aydınlatıcıyı ters üçgen şeklinde uygulayarak daha doğal görünen genel bir parlaklık efekti yarattırabilirsiniz.


makyaj hatalari

4 – Maskara: Sürekli olarak waterproof yani su geçirmez  rimel uygulamak oldukça sakıncalıdır. Deniz ya da havuza gideceğiniz günler ya da yağmurlu havalar için üretilen bu ürünler, cildinizde ve tüylerinizde su ile akmaması için oldukça derin bir bütünleşme oluşturmakta, bu da boyaların göz ve çevresindeki deriyi ve kirpiklerinizi kurutarak sertleştirmesine yol açmaktadır.

5 – Dudak kalemi: Çoğumuz dudak kalemini yalnızca dudak çizgisine veya dudak çerçevesine uyguluyoruz.  İstediğiniz görünüm 90’lı yılların tarzı olmadıkça bunu yapmayın. Ruju kalemin üstüne uygulasanız bile, ağzınızın etrafında sönük bir halka bırakarak dudak rengi solup kalır. Bunun yerine, dudak kaleminizi bütün gün kalıcı olması ve rujunuzun altında pot yapmaması için astar olarak kullanın.

6 – Allık: Amacınız doğal görünümse, kremden toza (ya da tam tersine) geçmeyi tekrar gözden geçirin. Toz daha uzun süre aklıcılık eğiliminde iken, krem ​​en doğal görünüşü sağlamaktadır. Ancak formülü seçerken cilt tipi ve mevsim de devreye girer. Krem allıklar yağlı ciltleri (özellikle yaz aylarında!) daha da kayganlaştırır, toz ise kuru ya da kırışmış derilere dikkat çekebilir.

makyaj hatalari

7 – Göz farı: Tüm yüzünüze dökülüp dağıldığı için  parlak göz farından nefret ediyorsanız, yani far uygulaması sonrası yüzünüz de parıltılardan nasibini alıyorsa yanlış uygulama yapıyorsunuz demektir. Kızarıklık giderici göz damlaları ile far fırçasını nemlendirin, istediğiniz renge sürün, sonra kapağa uygulayın. Garip geliyor, ancak parıltı bu tekniği kullanarak yapışmaya daha yatkın. Herhangi bir parıltı parçacığı dağılması durumunda bant ile temizleyebilirsiniz.Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*