Farkında Olmadan Yaptığımız Moda Hataları Şıklığınıza Engel Olmasın!Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Sık yapılan ve yanlış bilinen moda hataları

Moda trendleri sürekli yenilenen adeta canlı olgular. Zamansız parçalar dahi kullanım farklı ile her sene değişik şekillerde karşımıza çıkabiliyor. Moda dünyası bu kadar akıl karıştırıcı bir hal almışken ne kadar yakından bir takipçi olursanız olun elbette bazı hatalar yapmanız mümkün. Sık yapılan ve doğru bilinen moda yanlışlarını birlikte keşfediyoruz.

Doğru bilinen yanlışlar

Yanlış: Çok fazla aksesuar kullanmayın.

Moda Hatalari

Birçok farklı aksesuarı bir arada kullanmanın, aynı anda parlak taşlı ya da metalik renklerde yüzük, bilezik ve saat kombinlerini bir arada kullanmanın abartı olacağı düşünülür. Oysa bu konuda önemli olan uyumu yakalamak, tüm parçaların aynı konseptte olmasına dikkat etmektir.

Yanlış: Alışverişlerinizi sosyal medya trendlerine uygun yapın.

Moda Hatalari

Sosyal medya platformlarında sık görülen parçalar, bu parçaların size yakışacağı ya da en önemlisi sizin bunlara ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. Sırf sık gördüğünüz için modaya uyum sağlamak adına ihtiyacınız olmayan parçalara para ayırmayın, bu bütçe ile kendinize özel bir tarz yaratma imkanınız olduğunu unutmayın.

Yanlış: Vurgulu ve yakın tonları birlikte kullanmamalıyız.

Moda Hatalari

Hem parlak, hem vurgulu hem de yakın renklerin örneğin fuşya, kırmızı ve sarının uç tonlarının bir arada kullanılmasının yasak olmadığını ispatlayan birçok kombin görebilirsiniz. Endişelenmeyin ve kuralları yıkın, emin olun böyle çok modern duruyorsunuz.

Yanlış: Enine çizgililerden kaçının.

 

Moda Hatalari

Enine çizgiler kadınları fazla kilolu gösterdiği için uzak durulması gereken desenler listesinin başında sayılır. Oysa ki tasarımcıların bu deseni bu kadar sık kullanmasını bunun yalan olduğu konusunda ispat gösterebilirsiniz. Bu konuda tek dikkat edilmesi gereken eğer fazla kilolarınız varsa çizgilerin daha ince olduğu tasarımlar seçmek ya da enine çizgili parçaları balon etek gibi bol modellerde kullanmak olacaktır.

Yanlış:Gümüş ve altın rengi bir arada kullanılmaz.

Moda Hatalari

Eklem yüzükleri modasının yıktığı kurallardan biri de parlak metalik renklerin bir arada kullanılmaması gerektiği yanlışıdır.

Yanlış: Gündüz kombinlerinde payetler kullanılmaz.

Moda Hatalari

Parlaklığı ile dikkatleri çeken payetler gece giyimi için ideal olduğu kadar gündüz kombinlerinde de ışıldamayı seven kadınlar için gayet idealdir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*