Farklı Göz Makyajı TeknikleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Göz Makyajı Modelleri

Göz makyajı tüm yüzünüzde en çok dikkat çeken bölge olarak en çok önem verilen ve uygulanması esnasında en çok dikkat edilmesi gereken makyaj kısmının başında gelir. Doğru göz makyajı ile harika bir görünüm ve çarpıcı bakışlar yakalamak için trend göz makyajı modellerini incelemenizde fayda var.

Goz Makyajı

Eyelinerlı göz makyajları

İsteğinize göre yalnızca kapatıcı ve aydınlatıcı ile birlikte kullanılan kalın bir eyeliner çizgisi size oldukça zarif bir görünüm katabileceği gibi eyelinerı far uygulamasının ardından bir tamamlayıcı olarak da kullanabilirsiniz. Eyeliner sürmekte zorlanan ya da yeni başlayanlar için göz bitiminden kaş ucuna doğru yapıştırılan bir bant oldukça yardımcı olabilmektedir. Bunun yanı sıra göz kaleminiz ile basit bir çizgi oluşturarak eyeliner için sınır belirlemek de uygulanabilecek bir yöntemdir.

Goz Makyajı

Eyelinerınızı kalın ve ucu hafif kıvrımlı bir biçimde uyguladıktan sonra sade ve mat bir allık ile bordo bir ruj ile kombinleyebilir, bakışlarınızı daha çarpıcı kılmak için takma kirpik yardımı alabilirsiniz.

Buğulu gözler için koyu tonlar

Göz pınarınızdan başlayarak tüm göz kapağınıza sırası ile far bazı ve mat beyaz far uygulayın. Ardından göz kapağının orta kısmına gri ya da koyu lacivert tonu en uç kısmına ise abartılı olmayacak şekilde siyah far uygulayın. Basit ve yüzeysel birkaç fırça darbesi ile renk geçişlerini yumuşatın. İnce bir göz kalemi uygulaması sonrasında gözlerinizi buğulu bakışlar için hazırlamış olacaksınız. Aynı renklerin simli versiyonları ile harika bir gece makyajı oluşturmanın da oldukça pratik olduğunu unutmayın.

Goz Makyajı

Sadelikten vazgeçmeyenler için göz makyajı

Gündelik kullanımda daha sade bir göz makyajı yaparak daha canlı ve genç bir görünüme sahip olmak isteyenler için renk paletlerinde birçok alternatif bulunuyor.

Goz Makyajı

Krem, sütlü kahve ve toprak tonlarını bir arada gözlerinizde kullanmak oldukça güzel durabileceği gibi renkli giyindiğiniz günler için beyaz ile birlikte uçuk mavi ya da uçuk yeşil tonları tercih etmek de doğal bir görünümü destekleyebilir.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*