Farklı Kaş Modelleri: Size Uygun Kaş Şekli Hangisi?Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Birçok kaş modeli var, peki ama hangisi?

Kaşlarınız bakışlarınızdan mimiklerinize, karşı tarafta uyandırdığınız tüm etkiyi baştan aşağı değiştiren önemli birer parçamızdır. Farklı kaş şekilleri demek yüzünüzde farklı anlamlar ve duygu halleri yansımaları demek olmakla birlikte, kaşların kullanımı kadar bakımı da bu yönde değişiklik göstermektedir. Siz de en sık gördüğümüz kaş modellerini yakından incelediğimiz yazımızı okumaya devam edin, kendiniz için en uygun kaş biçimini keşfedin.

Kas Sekilleri

Farklı kaş biçimleri

Kaş biçimleri detaylı incelediğiniz takdirde onlarca farklı tür ile karşımıza çıkabilse de en yaygın gördüğümüz kaş biçimlerini genel olarak kategorize ettiğimizde beş farklı kaş tipi saymamız mümkündür. Bunlar kemerli, dik kemerli, S biçimli, düz ve yuvarlak olarak genellenebilmektedir.

Kas Sekilleri

Kemerli yani köşeli olarak da adlandırabileceğimiz kaş tipin adı üzerinde keskin bir köşe geçişine sahip olmakla birlikte bunun daha dik olan versiyonunda köşe açısı dikleşmekte yani daralmaktadır. Köşeli ya da kemerli kaş tipi daha yumuşak hatlara sahip olmakla birlikte daha yayvan bir formdadır.

S şeklindeki kaşlar ise dalgalı geçişlere sahip olup, köşe kısmında oldukça yuvarlak hatlara sahiptir. Daha çok doğal kaş yapısında denk geldiğimiz bu kaş tipi şekillendirme açısından zorlayıcı olabilmektedir.

Yuvarlak ve düz kaş modelleri ise sırasıyla adı üzerinden anlayabileceğiniz gibi kısa bir yarım daire kesiti ve hafif dalgalı bir düzlük şeklindedir.

Peki ama hangi kaş?

Kas Sekilleri

Keskin köşeli yapısı ile yüzünüze oldukça ciddi bir ifade kazandıran kemerli ve dik kemerli kaşlar, açı dikleştikçe sertliğini de arttırmakta ancak göz kapağınıza verdiği yükseklik görüntüsü ile makyajlarınızı daha etkileyici kılabilmektedir.

Kas Sekilleri

S şeklindeki kaş tipi küçük rötuşlar sayesinde kaşlarınızı düzenli alma gereksiniminizi ortadan kaldırabilmekte, çünkü dalgalı yapısı ile küçük taşmaları kamufle edebilmektedir.

Daha klasik tarza sahip yuvarlak kaşlar biraz eski senelerin modası olarak görülmekle birlikte düz kaşlar ise doğal görünümü seven kadınların yüzlerine verdiği hafif yumuşaklık ile ideal bir görünüm sağlayabilmektedir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*