Farklı Saç Tipleri için Mükemmel Dalgalar Yaratacak Saç Kurutma ÖnerileriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Saç tipiniz ne olursa olsun, mükemmel dalgalara hazır olun

Saçlarınız isterseniz düz, isterseniz extra kıvırcık olsun, onları kurutarak dilediğiniz gibi dalgalandırabileceğinizi biliyor muydunuz? Sönük saçlarından şikayet eden düz saçlardan, saçlarını kontrol edememekten dert yanan kıvırcık saçlara, farkı saçları olan faklı kadınlara en güzel dalgalarını kazandıracak kurutma yollarını sizler için sunuyoruz.

dalgalar icin kurutma onerileri

Düz saçlar

Saçlarınız düzse eğer onları dalgalandırmak için biraz köpüğe ihtiyacımız olacak. Sertleştirmeden saçlarınızı dalgalandıran birçok saç köpüğünü piyasada kolaylıkla görmeniz mümkün. Saçlarınız nemli iken bu köpükten avuç içinize bir miktar sıkın ve tüm saçlarınıza dağıtın. Parmaklarınızla hafif masaj yaparak dağıttığınız köpüğün kurumasına izin vermeden hemen bir kurutma makinesi yardımı ile başınızı öne eğerek saçlarınızı kurutun. Makinenin ucuna vigo eki takmak, bu dalgaları daha da belirgin ve kalıcı yapacaktır.

dalgalar icin kurutma onerileri

Dalgalı saçlar

Saçlarınız hali hazırda dalgalı tipte ise ve etkileyici dalgalar yaratmak istiyorsanız işinizin daha kolay olacağını söylemekte fayda var. Saçlarınızı nemli iken ikiye ayırın ve gevşek bir şekilde örün. Toka izi kalmaması için tek seferde bir tarafı örerek örgünün ucunu parmaklarınızla tutun ve bu şekilde saçlarınızı makine yardımı ile kurutun. Dilerseniz daha iri dalgalar için gece boyu bu şekilde bekleyebilir ya da bu örgülerin üzerine hafifçe sprey sıkarak gün boyu dalgalı saçların tadını çıkabilirsiniz.

dalgalar icin kurutma onerileri

dalgalar icin kurutma onerileri

Kıvırcık saçlar

Saçlarınız kıvırcıksa onları biraz yatıştırmak iri ve çarpıcı dalgalar yaratmak için ideal olacaktır. Bunun için saçlarınızın hepsini dümdüz olacak şekilde başınızın en tepesinde bir atkuyruğu yapın ve bu kuyruğu sıkıca örün. Saçlarınıza düzleştirici sprey uyguladıktan sonra makine ile kurutun. Tokanızı açtığınızda saçlarınız normalden çok daha sakin ve dalgalı bir görünümde olacaktır.

dalgalar icin kurutma onerileri

Saçlarınız nasıl olursa olsun, çarpıcı ve romantik dalgalar yaratmak işte bu kadar kolay!

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*