Festival Makyajı için İhtiyacınız Olan Her ŞeyYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Festival mevsimi için makyaj ürünü önerileri

Müzik, dans ve eğlence… Gençlerin ve genç hissedenlerin vazgeçilmezi ve hatta tüm sene dört gözle bekledikleri eğlencenin tavan yapacağı festivaller geldi bile. Peki festival kızları hangi ürünleri yanından ayırmamalı, çantasında yer vermeli ve kullanırken nelere dikkat etmeli?

festival makyaji

Makyajınızın ömrü uzasın

Festival alanları genelde enerji ,hareketlilik ve sıcaklığın tavan yaptığı eğlenceli yazlık alanlarda gerçekleştirilir. Enerjisi bu derece yüksek yerlerde makyajınızın ömrüne dikkat etmek ise oldukça önemli. Bunun için makyajınıza bir baz uygulaması ile uzun ömür vermeyi mutlaka düşünmelisiniz. Ayrıca bu sayede güneş altında beklerken güneşin yan etkilerinden de korunabilirsiniz. Bu gençlik ateşine uyum sağlaması için simli ürünler tercih etmeyi unutmayın.

festival makyaji

Dudak balmı

Çeşit çeşit şekillerdeki ürünler sayesinde makyajınızı renklendirecek olan dudak balmlarını oldukça sevimli ve festival konseptine uygun bir halde bulmanız işten bile değil. Onları markaların etiketleri ile süslenmiş ya da kızlara özel tasarımlarla ambalajlanmış şekillerde bulmanız mümkün.

festival makyaji

Ayrıca dudak balmı uzun süre sıcakta susuz kalan cildinize bağlı olarak dudaklarınızın kurumasını engelleyecek ve güzelliğinize abartı olmaksızın oldukça genç tarza uygun bir şekilde renk getirecektir.

Cildinizi korurken kusurları yok edin

festival makyaji

Elbette arkadaşlarınız ya da sevgiliniz ile katılacağınız bir festival sizin için çok özel ve de önemli. Haliyle bu günlere ait fotoğraflarınızda tam anlamıyla kusursuz görünmeyi dilemeniz de normal. Ancak fondöten ya da kapatıcı gibi yağ içerikli ürünler bu günler için fazla ağır dokulara sahip olduğu gibi cildinizde doğal bir kapatıcılığa yer vermek çok daha hoş bir görüntü sağlayacaktır. Bunun için mutlaka BB ya da CC kremleri değerlendirmeli, bunların güneş etkilerinden koruyucu özellikte olanlarını seçmeye özen göstermelisiniz.

festival makyaji

Makyaj sabitleyici ile son dokunuşu yaparak makyajınızı tüm etmenlere karşı korumayı ise sakın unutmayın.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*