Genç Kızlara Özel Taze ve Enerjik Makyaj Yapma ÖnerileriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Genç kızlara özel makyaj ipuçları

Genç kızlar için makyaj yapmak aslında günümüzde çocuk oyuncağı denebilir. Öyle ki tecrübeli makyaj hareketlerine sayısız blog ve sosyal medya platformundan kolayca erişerek bilgilerini çok daha erken kazanmış olan genç kızlarımız makyaj konusunda gayet bilgili ve başarılı. Ancak güzelleşmek isterken minik hatalarla makyajının güzelliğini yok etmemek ya da doğal güzelliği böylesi genç yaşlarda korumak adına hata yapmamak da gerekiyor. Sizin de hatasız ve bir o kadar kusursuz genç makyajı yapmanızı sağlayacak önerilerimizi sunuyoruz.

genc kizlara makyaj onerileri

Öncelikle doğal kontur

Belki de genç kızların doğal güzelliğini en çok bozduğu kızım olan kusur kapama ve kontur işlemleri, yoğun ürün kullanımı ile kalın bir katman halinde taze cilt yapısının kapanmasına neden oluyor. Genç yaşlarda ağır bazlı kapatıcılar yerine BB ya da CC krem kullanımına dikkat edilmesi gerekiyor. Tazeliğini koruyan ciltte bir sorun varsa bu soruna yönelmek ve bunu kapamak adına yanlış ürünlerle daha da büyütmemek gerek.

genc kizlara makyaj onerileri

Renklerde tazelik

genc kizlara makyaj onerileri

Eminiz ki bordo bir ruj ya da koyu göz makyajı sizde de harika görünüyordur. Ancak genç ve taze enerjinizi kapamaması adına yüzünüzde olabildiğince aydınlık renklere yer vermeniz daha hoş bir görüntü sağlayacaktır. Koyu renklerde bir makyaj yapmış olsanız bile alnınızın ve çenenizin ortasına biraz aydınlık vermek yüzünüzü çok daha sağlıklı ve bakımlı gösterecektir.

genc kizlara makyaj onerileri

Tercihinizi renk olarak nude renkler ya da hafif pembeliklerden yana kullanın. Bu sayede yüzünüzün sahip olduğunuz yaşın dinginliğini ya da doğallığını göstermesini sağlayabilirsiniz. Cildinize hafif bir allık ile daha canlı renkler kazandırın. Ancak bunu yaparken abartılı uygulamalardan kaçının.

Takma kirpikler yerine kirpik kıvırma ya da kaş doldurma yerine doğal kaş gibi mini ipuçlarına da göz gezdirmenizde fayda var.

genc kizlara makyaj onerileri

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*