Göz Çevresi Kırışıklıklarını Doğal Yollarla Engellemek için 7 Altın ÖneriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Doğal yöntemlerle göz çevresi kırışıklarına elveda

Göz çevresi kırışıklıkları uyku pozisyonumuzdan mimiklerimizin yoğunluğuna kadar birçok alışkanlığa bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Tüm bu değişkenliğe rağmen yaşla birlikte kadınlar ortak sorunu olmaktan kaçamayan göz çevresi kırışıklarına ise doğal yöntemler ile veda etmek mümkün olabiliyor. Siz de kendiniz uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerle göz çevresi kırışıklıklarını giderme önerilerimizi okuyarak daha genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmaya başlayabilirsiniz.

Göz Cevresi Kirisiklik

1 – Üzüm çekirdeği yağının göz çevresi kırışıkları için mucize bir ilaç olduğunu biliyor muydunuz? Parmağınızın ucuna birer damla aldığınız yağınızı tampon vuruşlar ile kırışıklarınıza uygulamanız bu yağın faydaları için yeterli olmaktadır.

Göz Cevresi Kirisiklik

2 – Haftada bir defa olmak kaydıyla E vitamini kapsülleri kullanmak da göz çevresi kırışıklarını yok etmek için kullanılmaktadır. Antioksidan etkisi ile bu kapsüller ciltte gözle görülür dolgunluk ve gençlik sağlamaktadır.

3 – Yediklerinizin cildiniz üzerindeki etkisi yadsınamaz bir gerçektir. Daha az kırışık ve daha genç bir görünüm için E vitamini kullanımınızı üzüm, ananas ve nar gibi antioksidan içerikli meyveler yiyerek destekleyebilirsiniz.

Göz Cevresi Kirisiklik

4 – Göz çevresi kırışıklarının en büyük sebeplerinden biri de kuru bir cilttir. Doğal bir çözüm yaratmak için gıdaların nemlendirme özelliğinden faydalanmaya devam edebilirsiniz. Göz çevrenize sürüp beş dakika beklettikten sonra yıkayacağınız az miktardaki ezilmiş avokado oldukça faydalı bir göz maskesi olabilir.

5 – Göz kırışıkları için A vitamini bakımından yoğun içeriğe sahip kayısı çekirdeği yağını da deneyebilirsiniz. Haftada bir defa yine parmak uçlarınızla uygulayacağınız yağınızı rahatsızlık vermemesi için yatmadan önce nazikçe yıkamanız önerilmektedir.

Göz Cevresi Kirisiklik

6 – Gözlerinizi dinlendirmemeniz de kırışıklara yol açabilecek bir hatadır. Gözlerinize dolaşımı arttıracak zenginlik kazandırmak için demlediğiniz çay poşetlerini maske olarak kullanabilirsiniz.

Göz Cevresi Kirisiklik

7 – Salatalık kabukları da ciltteki besleyici ve sıkılaştırıcı etkisi ile kullanabileceğiniz bir diğer göz çevresi ürününe dönüşebilir. Soyduğunuz salatalığın kabuklarını göz çevresine uyumlu boyutlarda kesip cildinize koyduktan sonra 10 dakika kadar beklemeniz yeterli bir dinlenme sağlayacaktır.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*