Göz Makyajı Yapmayı Hiç Olmadığı Kadar Kolaylaştıran Pratik ÖnerilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Gök makyajı için en kullanışlı sırlar

Göz makyajı bakışlarınızı tamamlayarak sizleri daha büyüleyici ve çekici göstermesi ile makyaj rutininin en olmazsa olmaz bileşenlerinden biri. Ancak makyaj ürünleri ya da teknikleri için aynısını söylemek mümkün değil. Ürün çeşitliliğinin zirve yaptığı makyaj dünyasında eğer siz de hangi ürünü nasıl kullanmanız ya da nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, göz makyajınızı çok daha cazip kılacak bu fikirlere bizimle ulaşabilirsiniz.

Ürünlere yeniden can vermek

goz makyaji ipuclari

Eskidiği için kuruyan ancak hala ömrü bitmemiş olan maskaralarınıza yeniden hayat vermek mümkün. Bunun için şişenin içerisine birkaç damla göz damlası ya da lens solüsyonu damlatın ve sonrasında iyice çalkalayın. Maskaranızın yeniden ilk aldığınız zamanlardaki kıvamına geldiğini göreceksiniz. Ayrıca bu gibi kimyasallar alkol içermediği için kirpiklerinize ya da göz çevresine de zarar vermemiş olacaktır.

Eğer farınız ya da aynı şekilde allığınız çantanızın içinde kırılmış ve dağılmışsa ona veda etmek zorunda değilsiniz. Özellikle daha geniş alana sahip olduğu için allıklarla daha sık yaşayacağınız bu soruna far gibi kompakt ürünlerde de denk gelmek mümkün.

goz makyaji ipuclari

Ürünü bir streç film yardımı ile içinde bulunduğu kaba pürüzsüz bir şekilde sıkıştırın. Sıkıştırdığınız ürünün içerisine birkaç damla aynı şekilde solüsyon damlatın ve minik pıt pıt hareketleri ile bastırın. Ürününüz yeniden hayat bulmuş olacak.

Teknik sırları

goz makyaji ipuclari

Eminiz sizin de farkında olmadan yaptığınız makyaj hataları ve sizi istemeden olduğunuzdan daha güzel göstermenizi engelleyecek yanlışlarınız vardır. Ancak bunların en belirginini kaşlar ve kontür işlemlerinde gördüğümüzü söylemek mümkün. Kaşlarınızı kaş kalemi ile doldururken üst kısım ya da iç kısımdan değil, önce gözlerinize doğru bakan alt çizgiden çerçeve içine almaya başlayın. Çerçeve içerisine aldığınız kaşlarınızı doldurmaya sonradan başlayın.

goz makyaji ipuclari

Kontur işlemi sırasında ise noktalar halinde değil, krem sürer gibi dağınık bir şekilde ürünü yayın. Ancak üçgen şeklinde göz altlarına dağıttığınız ürünü göz pınarları ve kaş altlarına da uygulayarak doğal bir aydınlık vermeyi unutmayın.

goz makyaji ipuclari

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*