Göz Tipinize Göre Doğru Eyeliner Seçimi YapıyoruzYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Farklı göz şekilleri için en uygun eyeliner seçimi

Eyeliner sürmek kadınların ortak zevki olduğu kadar kendine uygun tarzı bulmak isteyenler için de ortak çilemiz. Hangi eyeliner modelini seçmesi gerektiği konusunda kararsız kalanları ise en büyük referans olarak göz şekillerini düşünme fikri karşılıyor. Eğer siz de hangi eyeliner modelinin sizin için en uygunu olduğunu düşünüyorsanız, size özel yazımız sayesinde göz şeklini öğrenerek kendinize en uygun modeli bulun ve çekici gözlerin tadını çıkarın.

Goz tipine gore eyeliner

Dar gözler

Goz tipine gore eyeliner

Dar gözler yuvarlak gözlere benzer olmakla birlikte kaş ve burun gibi göz çevresini sınırlayan alanlara da yakın gözlerdir. Yani sizin de kaş ve göz kapağı aralığınız darsa dar göz tipine uygun eyelinerları deneyebilirsiniz. Bunun için gözlerinizin pınarlarından başlayarak dış bitim köşesine kadar ince bir çizgi çizin. Alt orta göz çizgilerinizi de göz bitimine kadar belirginleştirin.

Yuvarlak gözler

Goz tipine gore eyeliner

Yuvarlak gözler belirgin ve hem en hem de boy olarak geniş gözlerdir. Bu gözler genelde çukur bir yapıda olmakta ve bu belirginliği ile smokey eye makyaj modeli için ideal bir şekle sahip olmaktadırlar.

Yeterince belirgin olan gözlerinizde eyeliner uygularken yalnızca üst sınıra bir çizgi çekmek ve biraz çekiklik vermek için yaklaşık bir santim kadar bu çizgiyi uzatmanız yeterli.

Yakın gözler

Goz tipine gore eyeliner

Göz pınarlarınız ve gözün üst orta noktasının arasından itibaren göz üst sınırına bir çizgi çekmeye başlayın. Bu çizgini ucunu yukarı doğru hafifçe kaldırarak uygulamayı sonlandırın.

Burun ve birbiri ile yakınlığı nedeniyle dışarı doğru yönlendirilmesi ve daha çok yuvarlak hatlarının belirginleştirilmesi gereken bu göz tiplerinde daha çok abartısız ve ince eyeliner çizgileri seçin.

Düşük gözler

Goz tipine gore eyeliner

Göz kapağı düşük gözler için kirpikleri çevreleyen hatlar yaratmak idealdir. Ayrıca göz kapaklarınız makyajınızı kamufle edebileceği için gözlerinizi daha iri ve belirgin kılmak adına kullandığınız ürünün yoğun siyah pigmentli olmasına dikkat edin.

Badem gözler

Goz tipine gore eyeliner

Makyaj modelleri için en ideal göz şekillerinden biri olan badem gözler hafif çekik formu ile eyeliner çizgilerini uzatmamanızı gerektirir. Göz bitim noktasını geçmeyen çizgiler ile gözlerinizi belirgin kılabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*