Gözleriniz Yılbaşı için Hazır mı?Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Yılbaşı yaklaşırken planlar yapılmaya başladı ve hanımların en büyük telaşı elbette makyajı konusunda kendini belli etti. Makyajına karar veremeyen ve kendisi için doğru görünümü yaratmaya çalışan kadınlar için yılbaşı makyajı önerileri ise sizin için derlendi.

göz makyajı

Göz alıcı parlaklık

Metalik tonların özellikle moda olduğu 2017 makyaj modellerinde gümüşün göz alıcı parlaklığı en çok tercih edilen far tonları arasında başı çekiyor. Özellikle farklı renklere uyumu ve parlaklığı ile gözlerinize daha belirgin bir görünüm kazandırması ile metalik parlaklık yılbaşı temasının en gözde makyaj modelleri arasında yerini alıyor.

en güzel makyaj

Özellikle takma kirpikler ya da kalın eyeliner çizgileri ile daha belirginleştirebileceğiniz metalik parlak farların gümüş rengi yaygın kullanılmakla birlikte yılbaşı gecesine uyumu ile dikkatimizi çeken bir diğer ton da altınlar oluyor.
Yılbaşı makyaj modellerine bakıldığında altın ya da gümüş parlaklıklarında farların koyu farlar ile birlikte kullanılmış olması dikkatimizi çekiyor. Özellikle gümüş ile siyahın, altın ile kahvenin en koyu formlarının göz uçlarında ve eyeliner kuyruğu çevresinde kullanılması ile gözler daha da çarpıcı bir hal alıyor.

makyaj modelleri

Gözlerinde parlaklık yerine buğulu bir çekicilik taşımak isteyenler için de en güzel makyaj modelleri yine koyu tonlardan geliyor. Düz siyah farların paletlerinde bulunan beyaz ya da simli gümüşlerin göz pınarlarında kullanılarak aydınlatıldığı gözlerde yoğun siyahlar size mükemmel bir kadınsılık kazandırırken, bu yoğun farlar rujunuzun ya da allığınızın tonunun kendini daha kolay belli etmesine yardımcı olabiliyor.

makyaj modelleri

Sadelikten hoşlananlara

Eğer koyu siyah farların ya da göz alıcı parlaklıkların sizin tarzınız ya da yılbaşı mekanınız için fazla iddialı olduğunu düşünüyorsanız elbette bu etkileyici görünmenize mani olmuyor. Sadelikten hoşlananlar için çok daha doğal makyaj modelleri sağlayan kahvenin tonlarını gözlerinizde belli belirsiz uygulamak ve son vuruşu siyah bir rimel ile yapmak da yüzünüze canlılık katmaya yetebiliyor.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*