Grunge Tarzı Yakından İnceliyoruzYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Grunge tarz sokaklara geri dönüyor

Grunge tarz çok konuşuldu, son günlerde yeniden moda oluşu ile sokak gündemine adeta geri döndü. Asi kızların vazgeçilmezi grunge tarz nasıl ortaya çıktı, neden bu kadar sevildi, nasıl yeniden popüler oldu ve bu tarz için neleri tercih etmeli? Bu sorular ve çok daha fazlası hakkında cevaplarımız ile grunge tarzı yakın kadraja alıyoruz.

Nedir bu grunge tarz?

grunge tarz

Özellikle 80’lerin sonu ve 90’ların başında zirve bir popülerlik yapan grunge ülkemizde de birçok ünlü ismin severek taşıdığı ve asiliği odak noktasına koymuş bir tarz. Sokaklarda doğan ve sokakların asi, isyankar, cesur, umursamaz, hızlı ruhunu yansıtan grunge tarz, özellikle gençlerin bir dönem için  favorisi idi. Gündeme yeniden gelen grunge tarzı bu defa 2017 sokak modası içinde kendine yer edinmeyi başardı.

Ne giymeli?

grunge tarz

Böylesi ucu açık bir tarz için kombin sınırları oluşturmak oldukça zor. Ancak isyankar kadınların en sevdiği parçalar arasında deri ya da bol ve salaş kot ceketler, siyah ya da askeri yeşil rengin ağırlıklı olduğu parçalar, deri botlar, converseler, yuvarlak cam gözlükler, logo ve sloganlı tshirtler yer alıyor.

grunge tarz

Kot kesiminde de dilerseniz dar, dilerseniz dökümlü olsun, mutlaka yırtıklara ve asimetrik paçalara yer verilen bu tarz, görüntüsü ile içindeki çılgınlığı ve farklılığı yansıtmak isteyenler için oluşmuş bir tarz. Günümüzde bu tarzın yorumlamalarına bakıldığında ise renkli saçların kombinleri etkileyici şekilde tamamladığını görmek mümkün.

 

grunge tarz

Ya alt ya da üst parçalardan en az bir tanesinde bol ve salaş bir tercih yapmak, sokakların rahatlığı ve hareketliği dengeli bir biçimde yansıtmaya olanak veriyor. Aksesuar yönünden bakıldığında ise kep şapkalar ve sloganlı bereler bu tarzın vazgeçilmezi olabiliyor.

grunge tarz

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*