Güne Daha Dinç ve Daha Erken Başlayabilmenizi Sağlayacak 7 Harika TüyoYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Güne erkenden ve enerjik başlıyoruz!

Hepimiz, günümüzde iyi bir başlangıç ​​yapmak için erken uyanmak gibi bir niyeti var. Bununla birlikte, sıcak yataktan çıkma zamanı gelince, yatağımızı terk etmeyi  ve güne başlamyı korkutucu buluyoruz. Böylece, tekrar tekrar uyku alarmı kuruyor, alarmları erteliyor ve belki de uyuya kalıyoruz. Geç kalıp zamanında hazır olmak için paniğe kapılıyoruz; bu da hırpalanmış ve huysuz hissetmemize neden oluyor. Gününüzü doğru şekilde başlatmanız hakkında size yardımcı ipuçları verebiliriz. Tabii ki, her sabah yapılması gereken şeylerin zihinsel bir listesi var ve bazıları oldukça zaman alıcı olabilir. Yani, önceden hazırlanmak mantıklıdır. Sonuçta başarılı olmanın başlıca yollarından biri de örgütlü kalmaktır. Kendiniz belirlenen bir programa ve rutine girmek gerçekten gününüz için çok şey fark ettirecek. Bu sebeple güne erken başlamak için önerilerimizi keşfetmeye hemen şimdi başlayın.

 

Erken Kalkmak icin Oneriler
 1 -Giysileriniz, çantalarınız, kahvaltılıklarınız gibi sabah rutinini oluşturan hazırlanma detaylarını hazırlamak için geceden vakit ayırmak, sabahları oldukça zaman kazandırabilir. Hava raporunu kontrol edin ve ayakkabılarınızı ve aksesuarlarınızı içeren kombininizi seçin. Öğle yemeğinizi paketleyin ve zamanlayıcıyı kahve makinenize ayarlayın. Dizüstü bilgisayar çantası, spor çantası ve çalışmak için başka herhangi bir şey gibi işe hazır çantalarınızı hazırlayın. İhtiyacınız olanların bir listesini yapın ve ertesi gün için yapılacaklar listesi yapın. Mümkünse, zamandan kazanmak için sabaha değil yatmadan önce duş yapın. Bu basit basit ayrıntılar sizi sabah çok fazla zaman kazandırabilir!

Erken Kalkmak icin Oneriler
2 – Belirli bir uyku zamanlamasına uyun. Aynı şey, uyanmak için de geçerli. Elbette ara sıra istisnalar olacaktır, ancak genel olarak, belirlenen bir programa uymanız gerekir. Günde 7 ila 9 saat uyku yeterlidir. Bir kez rutin kazandığınızda, akşamları uykuya dalmanın ve tazelenmişlik hissi ile uyanmanın daha kolay olacağını göreceksiniz. Ve hafta sonları, tabii ki hafta sonu uykusu tam bir kaçamak mola olabilir, ancak bu keyfi abartmayın, aksi takdirde haftanızda uyku programını bozabilirsiniz.

Erken Kalkmak icin Oneriler
3 – Uykuya dalmak için yatmadan iki saat önce kafein ya da alkolden yemek yemeyi ve içmemelisiniz.

4 – Yatmadan önce görsel uyarıdan kaçınmalısınız. Buna bilgisayarınız ile çalışma, televizyon izleme ve telefonda oynama da dahildir.

Erken Kalkmak icin Oneriler

5 – Yatmadan önce yoga uzanmaları, solunum egzersizleri veya meditasyonla gevşeyin. Her akşam düzenli olarak bu alışkanlığı yerine getirin. Bedeninizi ve zihninizi barışçıl yollarla rahatlatmanız için bu basit hareketler yardımcı olacaktır. Gerekirse uykuya dalmanıza yardımcı olmak için rahatlatıcı müzik dinleyin.

Erken Kalkmak icin Oneriler

6 – Çalar saatinizi ulaşamayacağınız bir yere koyun. Çalar saatinizi uzağa yerleştirmeniz gereklidir, çünkü yataktan çıkmak için alarm sesi iyi bir bahanedir. Yatağınızın yanında çalan alarmı, erteleme düğmesine basmanız daha olasıdır!

7 – Uyandığınızda bir bardak soğuk su içmek, uyanmanıza ve tazelenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca daha fazla enerji harcamanıza yardımcı olur.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*