Yaşa Göre Dudak Sorunları ve ÇözümleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Dudaklarınıızı çekici kılıyoruz

Biliyoruz ki gözler yalan söylemez ancak duygularınızı ifade ederken bir yandan da çekiciliğinizde söz sahibi olabilen bir parçanız varsa o da dudaklarınızdır. Birçok farklı duygunun yansıması olan ifadeler için adeta bir yansıtıcı görevi gören dudakların güzelliği ise sizin kendinizi daha iyi ifade edebilmeniz kadar daha da güzel görünmeniz için de şarttır. Estetik cerrahlarının en çok zaman harcadıkları ve hakkında en çok değişim talebi aldığı kısımların başında gelen dudaklar hakkında Uzman Dr. Ali Duman sayesinde hangi yaşlarda hangi dudaklara sahip olmamız gerektiği konusunda bilgi alıyoruz.

dudaklar

20’li Yaşlar
Bu yaşlarda asimetri, biçimsel bozukluklar ve de incelik kadınların dudakları hakkındaki en büyük şikayetlerinin başında gelir. Bu yaşlar, dudak inceliğinin daha da rahatsız edici bulunduğu ve bu nedenle dudakta dolgu yöntemlerinin daha çok arzulandığı zamanlardır. Üst dudak kontürünün abartıdan uzak bir şekilde yapılması ise sizin daha yaşlı görünmemeniz için bu uygulamalar sırasında dikkat edilmesi gereken önemli bir kriterdir. Dudağın orantılı büyütülmesi ve gerekli ise dudak kalınlığının arttırılması bu yaşlar için ideal dudak uygulamaları olarak görülüyor.

dudaklar

30’lu Yaşlar

Dudaklardaki yavaştan başlayan kolajen ve elastin kaybı, yıllardır başta güneş ışınları olmak üzere maruz kalının birçok etmenin yansıması olarak baş göstermeye başlar. Bu nedenle bu yaşlar dudak ve çevresinde mini kırışıklıkların belirdiği yaşlar olarak genellenebilir. Uygun dolgu malzemeleri ile yeniden capcanlı bir gülüşün kazanılması ise mümkün. Dudak kontürü için bu yaşın ilerleyen dönemleri biraz geç olabilir anca alt dudak için de çizgi belirginleştirmeler düşünülebilir.

dudaklar

40’lı Yaşlar
Gülme çizgilerinin çok daha belirgin bir hal aldığı 40’lı yaşlar, özellikle üst dudak çevresindeki kırışıklıkların oturmaya başladığı dönemdir. Dudak köşelerindeki çökmeler ise dudaklarda somurtur gibi bir görüntü oluşmasına neden olur.

dudaklar

Bu nedenlerle bu yaşlarda dolgular hem derine hem de yüzeye olacak şekilde iki farklı katman olarak uygulanır. Biyokimyasal konuda da daha güçlü malzemelerin kullanılacağı bu dolgu işleminde sigara çizgileri mevcut ise çok çok az miktarda botoks da olabilir.

dudaklar

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*