Hanımlar Dikkat, Yaz Yaklaşıyor! Dümdüz Bir Karın için ÖnerilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Yaz yaklaşırken göbeğinize veda edin

Bahar ayları geliyor, havalar ısınmaya başlıyor. Plaj modasına ve çok özlediğimiz denizlere hazırlanırken elbette çoğumuzun endişesi kış boyunca aldığımız ve kalın kazakların ardına saklamayı başardığımız fazla kilolarımız oluyor. Ancak endişelenmeyin, daha vaktimiz var. Elbette yalnızca estetik için değil, sağlıklı ve fit bir vücuda da sahip olmak için uygulayabileceğiniz basit öneriler ile siz de yazı dümdüz bir karın ile karşılayabilir, dilediğiniz bikiniyi giyebilirsiniz.

Spor olmazsa olmazımız

Düz karin icin öneriler

Düzenli spor düz bir karna sahip olmak için en çok kullandığımız yol. Ancak spor denince korkanları rahatlatacak bir haberimiz var. Düzenli sporu hayatınıza yerleştirmek illa spor salonlarında ter içinde kalacağınız uzun saatler anlamına gelmiyor. Karnınızı düzleştirmek için aktivite ve hareketliliği hayatınızda bir alışkanlığa dönüştürmeniz sağlıklı bir yaşam için yeterli olabiliyor. Örneğin akşamları yolunuzu uzatarak eve dönmek, asansör yerine merdiven tercih etmek, köpeğinizi gezdirmeye çıkmak ya da çöplerinizi atmak için yemekten sonra kısa yürüyüşlere çıkmak da faydasını göreceğiniz aktiviteler.

Şekere veda

İşlenmiş beyaz şeker karnınızı eritme konusunda en büyük düşmanlarınızdan biri. Tehlikeli bir sanayi ürünü olan şekerin sağlığa olan zararları ise herkesçe biliniyor. Bu nedenle şekeri hayatınızdan bir an önce çıkarın, illa şeker tüketmek istiyorsanız esmer şeker ile alıştırma sürecine girebilir, tatlı ihtiyacını meyveler ya da light meyveli yoğurtlar ile dizginleyebilirsiniz.

Düz karin icin öneriler

Karın eriten yiyeceklere yer açın

Yoğurt, yulaf, kırmızı meyveler gibi yağ eritme konusunda size yardımcı olacak besinleri hayatınıza sokun. Yoğurt yoğun prebiyotik içeriği ile mucizevi özellikleri olduğunu unutmayın ve günde bir öğünde mutlaka bir porsiyon tüketmeye çalışın.

Düz karin icin öneriler

Hareket günün her saati önemli

Sabahları kalkarken ya da gece yatmadan önce basit esneme hareketleri yapın. Özellikle yogadan ilham alabilirsiniz. Düzenli ve kaliteli uykunun kilo vermedeki önemini asla göz ardı etmeyin.

Düz karin icin öneriler

Kalori günlüğü

Kendinize yediklerinizi ve menülerinizi, hatta kendinize özel diyet tariflerini yazdığınız bir kilo verme günlüğü edinin. Bu sayede kaçamaklarınızı ya da başarılarınızı daha somut hale getirerek kendinizi daha rahat kontrol edebilirsiniz.

 

Düz karin icin öneriler

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*