Harika Tırnaklar için Kusursuz Oje Sürmenin YollarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kusursuz tırnaklar için kusursuz ojeler

Tırnaklarınızı ne renge dilerseniz o renge boyamanızı ve tarızını yansıtmanızı sağlayan ojeler bazen sürülme süreçlerinde kadınlar için bir çileye dönüşebilir. Soyulan ojeler, tırnağınızda kalan lekeler, bir türlü kurumak nedir bilmediği için ne kadar dikkat etseniz de oluşan bozulmalar ya da dalgalanma ve kabarıklık yapan katmanlar… Eğer sizde tırnaklarınızın kusursuz görünmesi için ojelerinizi nasıl sürmeniz gerektiğini merak ediyorsanız sizi doğru oje sürme yolları ile tanıştırmak istiyoruz.

Dogru Oje Surme Onerileri

Sürmeden önce silmek

Ojelerinizi elbette tazelemek için yenilerini sürmeden önce eskilerini silmeniz lazım. Eğer eski ojeleriniz bordo, kırmızı ise bu işlem biraz can sıkıcı olabilir. Eğer siz de kırmızı ojelerinizi sildikten sonra elleriniz sanki kan içinde kalmış gibi bir görüntü oluşuyor ve bu nedenle yeni ojelerinizi kendinize yakıştıramıyorsanız bunun oldukça kolay bir yolu var.

Dogru Oje Surme Onerileri

Islak mendillerinizi tırnağınızın boyunda minik minik kesin, bu şekilde bir ıslak mendilden birden fazla oje temizleme işlemine yetecek malzeme çıkacaktır. Bu mendilleri asetona yatırdıktan sonra tırnaklarınızın üzerine koyun ve birkaç dakika bekledikten sonra hafifçe bastırarak tırnaklarınızdan sıyırın. Ojelerinizin bulaşmadan sorunsuz bir şekilde temizlenecektir.

Ayrıca ojelerinizi silmeden önce ellerinize kalın bir tabaka nemlendirici krem sürmeyi unutmayın, bu işlem tırnak etleri ve parmak uçlarına ojelerin dağılmasını engelleyecektir.

Baz işlemi

Tırnaklarınızdan bir dahaki sefere ojeleri daha kolay çıkarmak, yeni ojelerinizin daha kalıcı olmasını sağlamak ya da tırnaklarınızda ojelerden kaynaklanan sarılıkları önlemek için mutlaka bir kat parlatıcı sürün. Eğer tırnaklarınızda kırılma sorunu yaşıyorsanız E vitamini içerikli özel parlatıcı ojeleri de baz olarak kullanmak tırnaklarınız için oldukça besleyici bir fikir olabilir.

Dogru Oje Surme Onerileri

Sürmeye başlıyoruz

Ojelerimizi sürmek için ilk yaptığımız işlem o minik şişeyi açmak ve fırçanızı bir güzel şişenin kenarına sıvamak olabilir. Ancak oje fırçasının tek tarafındaki fazlalığı alıp diğer tarafını oje ile bırakmak, tırnaklarınıza ilk sürüşte gereğinden fazla oje bulaşmasına ve dalgalanmalı görünüme yol açar.

Dogru Oje Surme Onerileri

Bunun yerine fırçanızı şişesinden çıkardıktan sonra sağa ve sola doğru sallayın ve akıp ucunda damla şeklinde biriken fazlalığı hafifçe sallayarak şişeye geri atın.

Eğer fırçaya tam tersi yeterince oje gelmiyorsa ojeleriniz kurumuş olabilir. Bunun için şişeyi sağa ve sola döndürerek paralel duran avuç içlerinizin arasında döndürün. Kesinlikle oje şişesini yukarı aşağı çalkalamayın. Dilerseniz bu çalkalama işlemi öncesinde ojelerinizin içine 2 damla kadar aseton karıştırmak da çözünmelerine yardımcı olabilir.

Ojelerinizi sürerken acele etmeden tek seferde kalın bir tek katman sürmek yerine ince ve birkaç katman sürün. Bu fırça izi kalmasını engellerken, ojelerinizin daha pürüzsüz görünmesini ve daha kolay kurumasını sağlayacaktır.

Kurutma sorunsalı

Dogru Oje Surme Onerileri

Tırnaklarınızdaki ojeleri kuruduğu sanarak her seferinde bozuyorsanız ya da acele olarak evden çıkmanız lazımsa onları kurutmanın kolay yollarını deneyebilirsiniz. Bunun için kesinlikle fön makinesi kullanmayın. Sıcak hava ojenin kurumasına engel olacağı gibi yaptığı baskı ojede dalgalanmalara yol açacaktır.

Bunun yerine ellerinizi buzlu su dolu bir kaseye batırıp birkaç dakika bekleyin. Eğer buzların tırnaklarınıza değmesinden çekiniyorsanız, suyunuzu önceden biraz buzlukta bekleterek de soğutmayı deneyebilirsiniz. Eğer hazır oje kurutucu ürün kullanacaksanız da önceden parlatıcı bir katman sürün, çünkü bu ürünlerin oje rengini matlaştırdığını unutmayın.

Dogru Oje Surme Onerileri

Eğer ojeleriniz bir şekilde sonradan bozulduysa ve yanınızda silip tekrar sürmek için aseton yoksa endişelenmeyin. Ojenizden bozulan tırnağınıza kalın bir tabaka sürdükten sonra bir parça pamuğu bastırarak tırnağızı siler gibi sıvayın. Ojenizin bir anda komple temizlendiğini fark edeceksiniz. Şimdi temiz tırnağınıza ojenizi yeniden sürebilirsiniz.

Siz de sizin istekleriniz üzerine yazdığımız bu yazımızı beğendiyseniz paylaşmayı ve bizi sosyal medyadan takip etmeye devam etmeyi unutmayın. Lütfen görmek istediğiniz başlıkları bizimle paylaşın, biz sizin için yazalım!

 

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*