Havalı Bir Kadın Olmanın 8 SırrıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Cool Kadın Olmak için Öneriler

Havalı bir kadın olmak ve cool görünmek sanıldığı gibi sadece mesafeli bir duruşla ilgili değil. Birçok yönden kendini geliştiren ve hayatıyla barışık kadınlar çevreleri tarafından da takdir edilen bir profil çiziyorlar. Peki bu havalı kadınların sırrı ne? Size özel önerilerimiz ile bildiklerinizi gözden geçirmenin tam vakti!

1 – Yeniliklere açık olun

Hayatınızdaki kişiler ve olaylar sürekli değişirken sizin bu durumlar karşında aynı kadın olarak kalmanız pek mümkün değil. Ancak bu değişikliklerin size öylece gelmesini beklemeyin. Yeni fikirlere, önerilere ve bakış açılarına açık olun.

havali kadin olmak

2 – Stresi kontrol edin

Gün içinde yorgunluk, yaşanan aksilikler ve zorluklar sizi stres altında bırakabilir. Ancak bu durumdan en soğukkanlı şekilde sıyrılmak stresi bir motivasyon aracına dönüştürmek elinizde. Yeter ki stresinizi azaltmak için size iyi gelen şeyleri bilin ve hayata karşı agresif yanıtlar vermeden önce onları takip edin.

havali kadin olmak

3 – İnsanlar konusunda seçici olun

Havalı olmak kadar yaşam kalitenizi de etkileyecek bir diğer öneri de arkadaş çevreniz ya da yaşam ortamınızda bulunan kişiler konusunda seçiciliktir. Yalnız kalma korkuları, insanlara karşı aşırı hoşgörülü olma ve hayır diyememe hatası sizi geliştirmeyen hatta yoran insanlar ile birlikte olmak zorunda bırakabilir. Çevrenizi ve arkadaşlarınızı siz seçmelisiniz, tesadüfler ve ısrarlar değil.

4 – Okuyun

Başarılı bir kadın olmanın en büyük sırrı okumaktır. Kendinize özgün bir edebi zevk edinebilir, bu konu hakkında insanlarla hoş sohbetler gerçekleştirebilir, en önemlisi kitap okumanın hayal gücünden kelime dağarcığınıza kadar birçok alandaki yararını görebilirsiniz.

havali kadin olmak

5 – Havalı görünmeyi umursamayın

Biraz çelişkili gibi gelen bu öneri aslında tüm hayatınızda kendinizi geliştirecek önerileri uyguladığınız ve en önemlisi kendiniz olduğunuz takdirde düşünülmesi gereken bir fikirdir. Yani insanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü önemsemek yerine doğal ve dürüst olmalı, cool görünmek adına farklı karakterlere bürünmemelisiniz. Yapmak istediğiniz şeyleri övgü almak ya da insanlara kendinizi beğendirmek için değil, daha iyi bir yaşam için yapmayı öğrenmelisiniz.

havali kadin olmak

7 – İlgi alanlarınız olmalı

Herkes gibi kendinizi rutinin içine kaptırmak yerine sizi farklı kılacak, karakterinizi, yeteneklerinizi ya da zevklerinizi yansıtacak ilgi alanları bulun ve bu alanlarda kendinizi geliştirmeye zaman ayırın.

havali kadin olmak

8 – Eleştirilere açık olun

Daima kendi iç sesinize kulak verin. Sizi sizden daha iyi kimsenin tanıyamayacağını ve bu hayatın tamamen size ait olduğunu unutmayın. Ancak kendi dünyanızda kaybolmamak için dışarıdan gelen eleştiri ve gözlemlere de açık olun. Özellikle takdir ettiğiniz ve beğendiğiniz insanların tavsiyelerini önemseyin.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*