Hayatınızdaki Sorunları Adım Adım Çözmenize Yardımcı Olacak ÖnerilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Sorunlara veda etmenin en temel adımları

Sorunlarla dolu ve can sıkıcı bir yaşama sahip olduğunuuz düşünüyorsanız tekrar düşünün ve herkesin aynı hayat içerisinde olduğunuzu ve bu sorunların hiçbirinin çözümsüz olmadığını fark edeceksiniz. Birçoğumuz gün içerisinde yaşanan aksiliklerden dert yanıyor ve içinde bulunduğu durumdan şikayet ediyor ancak bu durumları değiştirmek için hiçbir şey yapmıyor. Bu sebeple siz de onlardan farklı olarak bakış açınızı yenileyin ve adım adım sorunlarınıza yapıcı çözümler getirmenin yollarını keşfedin.

sorunlari asma

Sorunları netleştirin

Çevrenizdeki birçok kişiden yaşama dair şikayetler duyabilir, çok sıkıldığını ya da çok yorulduğunu söylediğini duyabilirsiniz. Ancak aynı kişilere sorunlarını sorduğunuzda genellikle size küçük detaylardan ve kulağa hiç de çözümsüz gelmeyen durumlardan bahsedecektir. Bunun sebebi sorunlarımızın adını koymamak ve onları belirlememiş olmaktır. İç sesimizle konuşurken biriktirdiğimiz detaylar bir yerden gibi çok fazla durum varmış gibi görünür, oysa sadece bunlar mantıklı bir şekilde paylaşılmamıştır.

sorunlari asma

Sorunlarınızdan dert yanmadan kendinize sorunlarınız olduğu fikrini aşılamadan önce mutlaka sorunlarınızın adını koyun. Onları biri ile paylaşmak istemiyorsanız ya kendinize anlatın ya da kimsenin görmeyeceği bir kağıda yazın.

sorunlari asma

Kendinizi ve sınırlarınızı bilin

Sorunlarınızı belirledikten sonra onları çözüme ulaştırırken kim olduğunuzu düşünün ve gerçekçi bir plan yapın. Örneğin iş yoğunluğunuz bir sorunsa bunu çözmek için erken kalkmayı listeye eklemeden önce, bunun size uygun olup olmadığını ve uzun bir vade boyunca her gün erken kalkıp kalkamayacağınızı belirleyin. Çözüm süreçlerinde kendinize karşı dürüst olun. Aksi takdirde kapılacağınız başarısızlık duygusu size daha kötü hissettirecektir.

sorunlari asma

Gülmek en iyi ilaçtır

Gülmenin sorunlarınıza daha gerçekçi bir gözle bakmanıza yardımcı olacağını unutmayın. Gülmek illa ki çok komik olayları beklemek anlamına gelmiyor. Meditasyon yapmayı öğrenin, kafanızı dinlendirin ve sonrasında aynanın karşısına geçerek kendinize kocaman bir gülümseme verin. Sorunlarınız karşısında daha özgüvenli olmanın en önemli adımı kendinizi sevmektir.

sorunlari asma

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*