Hem Erkeklere Hem Kadınlara Bakım ÖnerileriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kadın – erkek demeden sağlıklı bir cilt

Dermatologlar, cilt bakımında yaptığınız en kötü hataları açıklıyor ve sıkça yapılan bu hataların aslında cilde çok fazla zarar verdiğini belirtiyor. Cilt sağlığının sadece bakım, dermatoloji ile alakalı olmadığını bizlere kanıtlamış oluyor. Bu bağlamda dikkat edilmesi gereken konular mevcut.

kadin erkek bakim

Kural ihlali yapmamalı

Bazen kişisel bakımlarda, makyajlarda ve giyimde hatalar yapmış olma ihtimalimiz vardır ve bunları zamanlarda kurallar çiğnemişliğimiz kaçınılmazdır. Fakat böyle hatalar ileride acısı ile geliyor. En kusursuz görünen cilde sahip olanlar bile ara ara sivilceler ile uğraştıklarını ya da temizlenmemiş makyajlarıyla yatağa girdiklerini itiraf ederler. Bu küçük hatalar çoğu zaman kısa vadede ciddi bir problem yaratmaz fakat  uzun süreli etkilerini düşününce aslında bunlarda başlıca sorun.  Yapılan bir araştırmada, New York Columbia Presbiterian Hastanesi’nin klinik dermatoloji doktorlarından David Bank’a göre, cilt epey dirençli ama onun da bir dayanma kapasitesi var.  Ona iyi davranmazsanız, zamanla cildinizdeki problemlerle başedemez hale gelebilirsiniz

kadin erkek bakim

Tıraş olurken dikkat !

Evet aslında büyük sorun. Bacak cilt bakımı olan tıraş, deriye zarar verebilecek en büyük etmen. Bacaklarınızı tıraş ederken tıraş kremi yerine, sabun ya da vücut şampuanı kullanmak aslında yapılan en büyük hatalardan.

kadin erkek bakim

Zararı: Jeller ve tıraş köpükleri ciltte pürüzsüz bir yüzey sağlayarak cildin kızarmasını ve minik kesikler oluşmasını engeller. Çoğu üründe ‘nemlendiricidir’ yazmasına rağmen, sabunlar cildi tıraş esnasında korumazlar bu yüzden de tıraş sonrasında bacaklarınız görüntü kirliliği ve düzensizlik ortaya çıkar.

kadin erkek bakim

Yönteminizi değiştirin: Sizin cildinize göre ve mutlaka kadınalara özel bir tıraş kremi kullanın. Kadın traş kremleri cildi dinlendiren ve nemlendirmeye yardımcı olup cildi pullanma ve yara bereye karşı koruyan bitkisel özler içerir. Bu sayede cildinizi kormuş olursunuz.

kadin erkek bakim

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*