Hem Sağlık Hem de Güzellik için Önemli KurallarYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bu öneriler sağlığınız kadar güzelliğiniz için de önemli

Yaşamın temelinden biri sağlıklı olmak. Sağlık açısından bazen düzenimiz bozulsa da bunu korumak bizim elimizde. Bu sayede psikolojik düzenimiz, bedensel sağlığımız ve cilt sağlığımız düzene girecektir. Aslında bunları yapmak çok zor şeyler değil. Düzen oluşturmak, sistemli ilerlemek ve birkaç da yardım almaktan ilerleyen bir olgu. Bu açıdan aslında basit ve önemli önlemler alınabilir.

saglik ve cilt

Sağlığınız için Sigaradan Uzak Durun
saglik ve cilt

Ve aslında en büyük sorunlardan biri. Hem sağlık hem de psikoloji açıdan yıpratan en büyük unsur. Sigara konusu, ciğerlerimizi korumak adına aslınad çok büyük bir adım. Hayattaki her düzeni bozan sigara, cilde de zarar veriyor. İçtiğiniz sigara miktarı arttıkça cildinizde oluşacak değişiklik üzerine işte yeni bir bilgi daha aktarmak istiyoruz.

2007 yılında yapılan bir araştırmada sigara içmek vücudun güneş görmeyen yerlerini dahi ciddi şekilde yaşlandırıyor. Bunun böyle bir etkisi varsa dış etmenlerle doğal cildimize olacakları düşünün. Sürekli olarak sigara içenlerin içmeyenlere oranla kolların iç kısımları gibi UV ışınlarına maruz kalmayan yerlerinde daha fazla belirgin kırışıklığa sahip olduğu kanıtlanmış.

saglik ve cilt

“Görünen o ki sigara içmek yaşlanmayı hızlandırıyor” diyor bu konudaki araştırmalara öncülük eden Michigan Üniversitesi Dermatoloji Uzmanı Doçent Rosi Helfrich.

Doktor ziyaretleri

saglik ve cilt
Aslında her şeyin başında bu geliyor. Sigarayı bırakmak, sağlıklı beslenmek ve bir çoğu. Fakat bu alanların hepsinde sizi iyi anlayan ve güzel teşhisler koyabilecek doktorlarını seçmeni gerekli. Cildiniz için güvenilir kişilere danışmak cilt bakımının sürekliğini sağlar ve cilt sağlığını korur.

saglik ve cilt

Doktorunuza kusur bulmuyoruz lakin  dermatoloji uzmanları hangi tümörlerin zararsız hangilerinin ise endişe verici olduğunu bulma konusunda çok iyiler. Bu sebeple cilt sağlığınızın devamlılığı ve kanser riskini ortadan kaldırmak için iyi bir dermatolog seçin.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*