Her Kadının Bilmesi Gereken Saç Şekillendirme İpuçlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Saç şekillendirmenin en pratik yolları

Saçlarınızı şekillendirmek için saatler harcadığınız günlere hemen şimdi veda edin. Size özel derlediğimiz saç yapma ve şekillendirme önerileri ile gündelik kullanıma uygun şık ve etkileyici saçlar edinmeniz yalnızca dakikalarınızı alacak. Hem de bu modelleri yapmak için ekstra bir ürün kullanmanıza da gerek yok. Saçlarınızın gün boyu şeklini koruyacağı ve giyiminizle harika bir uyum yakalayacağı modelleri hemen şimdi siz de deneyin.

pratik sac sirlari

Başlamadan önce

Saçlarınızın sürekli elektriklenmesinden ve kabarmasından sıkıldıysanız onları muhtemelen şekillendirmeden önce taramayı deniyor olabilirsiniz. Ancak kıvırcık ve dalgalı saçlar için kuru saçları taramak pek akıllıca olmayacağı gibi bu tarama işlemi düz saçları daha da elektriklendirecek bir hatadır.

pratik sac sirlari

Bu hataya düşmemek için saçlarınızı taramadan önce fırçanızın üzerine ıslak bir mendil alarak dişlerinden geçirin ve mendili böylece sabitleyin. Saçlarınızı şimdi taramak elektriğini almanıza yardımcı olacağı gibi saçlarınızın harika kokmasını da sağlayacak.

Saç dalgaları hiç bu kadar kolay olmadı

pratik sac sirlari

Saçlarınızı dalgalandırmak için bir maşaya sahip olmanızın şart olmadığını biliyor muydunuz? Özellikle küt ya da kısa saçlara sahip olanların daha da kolay uygulayacağı bu yöntem için tek ihtiyacınız saç düzleştiriciniz. Düzleştirici ürününüzü alın ve saçlarınızdan aşağı dümdüz indirmek yerine aşağı doğru tararken küçük zikzaklar çizin. Bu şekilde çok daha doğal ve hızlı yapılan dalgalara sahip olacağınızı garanti ediyoruz.

pratik sac sirlari

Saçlarınızı uzun uzun dalgalandırmak için vaktiniz yoksa onları tokalar hapsetmek zorunda değilsiniz. Toka dışında tel kalmayacak şekilde ve mümkün olduğunca başınızın en yüksek noktasından saçlarınızı at kuyruğu yapın. Bu kuyruk çok sıkı olmak zorunda değil. Şimdi at kuyruğunu parmaklarınızla göz kararı iki ya da saç yoğunluğuna göre üçe ayırın. Bu tutmaları maşa ile birer dakika dalgalandırın. Tokanızı çıkardığınız anda tüm saçlarınızın doğal dalgalara kavuştuğunu göreceksiniz.

pratik sac sirlari

Saçlarınızı dalgalandırtan sonra at kuyruğu yapmak istiyorsanız daha hacimli at kuyrukları için kuyruğun alt kısmına görünmeyecek şekilde küçük bir toka ile destek sağlamayı unutmayın.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*