Her Kitap Severin Bayılacağı Harika Okuma KöşeleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Evinizin bir köşesini okumaya ayırın

Evinizdeki köşeleri değerlendirmek için sanıyoruz ki aynı anda hem daha dekoratif hem de daha faydalı bir fikir üretmek mümkün değil. Okuma köşeleri size sağlayacağı keyif anları ile evinizi bir ev olmaktan çıkararak özel bir yaşam alanına dönüştürmekle kalmıyor, dekorasyonun keyif veren yüzü ile de tanıştırıyor. Siz de evinizdeki en neşeli anlar için ölü boşlukları ya da nasıl kullanmanız gerektiğini bilmediğiniz manzara önlerini okuma köşesine dönüştürmenin yollarını bizimle inceleyin.

Manzaraları kullanın

okuma koseleri

Evinizde manzaraya bakan bir alan bulunuyorsa ne ala, bu alanı hemen keyifli bir okuma alanına dönüştürebilir ve bunun için ekstra yere ihtiyaç duymadan birkaç düzenleme ile işleri kolayca halledebilirsiniz. Öncelikle pencere önlerinde bulunan alanları minderle doldurun sonrasında altında kalan kısımlara raflar yerleştirerek kitaplarınızı dizin. İşte kitap okuyarak hem kendinizi geliştireceğiniz hem de günün tüm yorgunluğunu atacağınız harika köşeler yaratmak işte bu kadar kolay.

okuma koseleri

Ölü boşlukları değerlendirin

okuma koseleri

Evinizde dekorasyonun elinin değmesini beklediğiniz ve nasıl değerlendirmeniz gerektiği hakkında karar veremediğiniz alanlar ideal birer okuma köşesi olarak kullanılabilir. Bunun için merdiven altlarını düşünmez misiniz? Merdivenlerin altında depo olarak kullandığınız alanların kapısını çıkardıktan sonra biraz temizlik ve biraz boya ile herkesten uzaklarda dinlenebileceğiniz gizli ve harika bölmeniz hazır.

okuma koseleri

Evinizde merdiven altı gibi bir alan yoksa yine de pencere önlerini değerlendirebilir, okuma alanı olarak herhangi bir köşeyi dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Bunun için eski bir kanepe ya da yatağı kullanabilir, üzerine sevdiğiniz kırlent ve yastıkları gelişigüzel şekilde dizerek daha da rahat bir atmosfer yaratabilir, aydınlatma ihtiyacını azaltmak ve gün ışığından mümkün olduğunca çok faydalanmak için pencere kenarlarını bu amaçla kullanmayı düşünebilirsiniz.

okuma koseleri

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*