Hipster Tarzı Ayakkabıları Yakından İnceliyoruzYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Hipster modasının ayakkabılara yansıması

Hipster tarzı günümüz gençlerinin hem kadın hem erkeklerini etkisi altına alan ve giyim tarzı olmanın çok daha ötesinde yaşam zevklerine kadar yansıyan bir tarz. Peki gençlerin böylesine sevdiği, uyguladığı ve takip ettiği bu tarzın ayaklara yansıması nasıl? Şaşırmayın çünkü ayakkabılar bilindiği gibi giyimin, giyim ise kişilerin kimliğinin önemli bir yansıması. Siz de hispter tarza uygun ayakkabı seçimi yapmak için rehberimizi okuyabilirsiniz.

Oxford ayakkabılar

hispter ayakkabi

Oxford model ayakkabılardaki potin desenler ve bağcık gibi detaylar Hipster tarzın en sık tercih ettiği modellerin başında geliyor. Bağcık gibi detaylar sayesinde bir tür neo-modern havası katılan bu ayakkabılarda düz tabana yakın topuk yükseklikleri de dikkat çekiyor.  Bir klasik olan Oxford ayakkabılar hem kadın hem de erkek kullanıcılara hitap etmesi sayesinde kolayca bulunabilecek parçaların başında geliyor.

hispter ayakkabi

Süet ve mat

hispter ayakkabi

Mat ve nude renkler ya da bordo, kahverengi gibi ağır tonlar kadife üzerinde hayat bulurken bu ayakkabılardan da en çok Hipster tarza uygun giyinenler faydalanıyor. Kadife modası bu sezondaki yerini git gide daha da sağlam temellere dayandırırken bağcıklardan ve topuksuzluğun verdiği rahatlıktan ise vazgeçmek söz konusu bile değil.

hispter ayakkabi

Ayakkabılarınızda renk ya da dokuma ne olursa olsun mutlaka kısa konçlar tercih etmelisiniz. Düz renkler, desen ve karmaşadan uzak minimalist sadelikler bu tarzın ayakkabılarında dikkat çeken bir diğer özellik.

hispter ayakkabi

Eğer tercihiniz daha desen ve renk yoğunluklu kısa konçler ve düz tabanlardan yana olacaksa bez ayakkbıların yine bu şekilde tasarlanmış ancak farklı olarak etnik desenlerle bezendiği ayakkabı modellerine göz atmanızda fayda var. Ayakkabılarınızı dilerseniz kısa paçalı pantolon ile kullanarak desenlerini vurgulayacak şekilde ön plana çıkarabilir ve bu sayede aynı dokumadan bir çanta kullanarak takım oluşturabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*