İstanbul’u Keşfetme ZamanıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Tarihçi, seyahat yazarı ve İstanbul elçisi Saffet Emre Tonguç’un 15. kitabı olan İstanbul ve Gece, İş Bankası Maxiumum Kart’ın destekleri ile lansmanını gerçekleştirdi. Kitapla birlikte yürüyüş turu yapılan lansmanda tanıtılan kitap ise Boyut&One’s Media ile yayınlandı. İstanbul tanıtımının da yapıldığı keyifli İstanbul etkinlikleri gününe ilgi yoğun oldu.

İstanbul ve Gece

İstanbul’un gece hali
Geçtiğimiz üç senedir İstanbul’un farklı köşelerinden gece saatlerinde çekilen fotoğraflar ile derlenen “İstanbul ve Gece” isimli kitap, 15 Aralık akşamı verilen davet ile yazarın sevenlerine tanıtıldı. Yazar Saffet Emre Tonguç’un 15. kitabı olarak lanse edilen İstanbul ve Gece’de, şehre ait gece fotoğrafları yanı sıra tarihi bilgiler ve hikayeler de yer alıyor. İstanbul’un yedi tepesinden gökdelenlerin değişimine kadar birçok konuda okuyanları etkileyen yeni kitap, 456 sayfa uzunluğu ile İstanbul hakkında tüm ilgi çekici detayları sunuyor.

İstanbul ve Gece İstanbul ve Gece

Ayasofya’da devam eden etkinlik
Yeni çıkan kitapların arasında seyahat ve hikayeleri bir araya getirmesi ile dikkat çeken eserin tanıtım etkinliğine cemiyet, sanat ve medya dünyasından çok sayıda davetli katıldı. Tonguç, Sacred7 Travel aracılığıyla etkinlik gecesi için özel olarak konuklara sunulan Ayasofya’yı, ilginç bilgiler ile katılanlara anlattı.
Akıllı telefonlara indirilerek şehirleri daha bilgi verici ve turları daha keyifli hale getiren uygulama Piri de geçtiğimiz günlerdeki lansmanından sonra Tonguç’un kitap tanıtımında yerini aldı. İstanbul’un önemli yerlerini sesli olarak öğrenme imkanı bulanlar uygulamadan memnun kalırken, uygulamaya yeni mekanların da ekleneceği hatırlatıldı.
Etkinliğin kapanışı ise ünlü müzisyen Anjelika Akbar’ın verdiği konser ile gerçekleştirildi. Misafirleri ile ayrı ayrı ilgilenen ve yeni kitabını imzalayan Saffet Emre Tonguç ise hem İstanbul ve Gece kitabının hem de Piri isimli uygulamanın şu dönemde daha da anlam kazandığını belirtti. Şehri unutulmayacak hikayeler ve önemli değerleri ile birlikte hatırlamanın pozitiflik açısından etkisine değinen yazarın yeni kitabı bu konuda da beğeni aldı.

İstanbul ve Gece İstanbul ve Gece

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*