İçinizdeki Canlılığı Gözlerinize Yansıtacak Renkli Makyaj ModelleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Göz makyajlarında canlı renkler

Bakışlarınızı nasıl renklendirirseniz o denli etkileyici görünecek. Peki bu konuda nasıl bir makyaj modeli oluşturmanız ve gözlerinizi nasıl renklendirmeniz gerektiğini bildiğinize emin misiniz? Gözlerinizi olmadığı kadar renkli gösterecek ve böylece en canlı yaz günlerine bile kolayca uyum sağlamanızda yardımcı olacak renkli makyaj fikirleri ile karşınızdayız.

renkli goz makyaji

Mor tonlarının çekiciliği

renkli goz makyaji

Çılgın kadınların favorisi mor tonları tüm yüzünüze yayacağı hakimiyeti ile çok daha farklı görünmenizi sağlayacak. Gözlerinize yansıyan mor bitişli görünüme biraz pembe katarak bakışları yumuşatmak mümkün. Ancak olabildiğince parlak renkler kullanmayı ihmal etmeyin. Bu şekilde parlatıcı gibi farklı ürünleri de belirginleştireceksiniz. Özel günlerde mor rengini tercih edeceksiniz yoğun maskara ya da takmak kirpik uygulamaları ile siyah – mor uyumundan faydalanmayı unutmayın.

Gözlerde gök kuşağı

renkli goz makyaji

Gözlerinizde tek bir rengin hakimiyetine yer vereceğinizde tercih yapmakta zorlanıyorsanız renk konusunda kendinizi sınırlandırmayın. Gök kuşağı gibi görünen rengarenk gözler için neon renklerin farklı kombinasyonlarını deneyebilirsiniz. Bu denli parlak bir makyaja da aynı uçuklukta pembe bir rujun eşlik etmesi size genç bir hava katacak.

Galaksi tonları

renkli goz makyaji

Renk kombinasyonu denemelerinizde galaksi tonlarına da yer verebilirsiniz. Bu senenin en dikkat çeken trendlerinden olan bu makyaj modeli ile gözlerinizde mor, mavi, siyah, gri gibi renklerin yoğun ve derin uyumunu yakalayabilirisiniz.

Daha yoğun bir uygulama için gözlerinize ışıltı katmayı ihmal etmeyin. ışıltı için dore eyeliner gibi sıra dışı eklemeler yapabileceğiniz makyajınıza minik parıltılı stickerlar ile yıldızları andıran bir görüntü de kazandırmanız mümkün. Gözlerinize dikkatleri çekmek adına mat ve nude tonlarda ruj ile makyajınızı tamamlamanız ideal olacak. Bu gibi parlak renkleri gözlerinizin bitim kısmında daha yoğun uygulamayı ve göz pınarlarında daha açık baz tonlarına yer vermeyi unutmayın.

renkli goz makyaji

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*