Isı olmadan saçlarınızı kolayca şekillendirin!Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Saçlara farklı şekiller vermek ve bunların içerisinde size en çok yakışanı bulup seçmek birçok kadın için oldukça eğlenceli bir süreç. Ancak saçınızı şekillendirirken maruz kalacağı ısıyı düşünerek saçınızı yıpratma konusunda tedirgin oluyorsunuz birkaç küçük yöntem ile saçlarınız kurumadan ve cansızlaşmadan da kolayca farklı saç modelleri yapabileceğinizi unutmayın.

saç şekillendirme

Bigudi kullanarak dalgalara kavuşun

Maşa olmaksızın saçları dalgalandırmak adına yıllardır en çok kullandığımız yöntemlerin başında gelen bigudiler aslında evde kolay kullanımı ve maşa kullanmadan saç şekillendirmeyi sağlayabilmesi ile oldukça pratik bir alternatif oluşturuyor.

saç şekillendirme

Temiz saçlarınızı taradıktan sonra tutumlar halinde düzgün bir şekilde bigudilere dolamanız ve bir tel toka yardımıyla sabitlemeniz, sabah kalktığınızda doğal ve yumuşak dalgalı saçlara sahip olmak için yeterli.
Dalgalı saçlar için bandana

Yıpratmadan doğal saç dalgaları yaratmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de bandana. Nemli ve temiz saçlarınızı nazikçe tarayın ve üç-dört tutama ayırın. Saçlarınızı tıpkı örermiş gibi bandana ile sarın ve lastik bir toka ile sabitleyin. Sabah kalktığınızda yine harika dalgalara sahip olabileceksiniz. Eğer dalgalarınızın iri olmasını istiyorsanız saçlarınızı kalın tutamlar halinde ayırmayı ihmal etmeyin.

saç şekillendirme

Saç bandı ile doğal dalgalar

Maşasız dalgalı saçlara sahip olmak isteyenler için bir diğer yöntem de bunu saç bandı ile yapmak. Nemli saçlarınızı nazikçe taradıktan sonra alnınıza saç bandını geçirin ve aşağı indirmeyin. Önden başlayarak arkaya doğru tutumlar halinde saçlarınızı bu banttan geçirin ve dilerseniz dağılmaması için havlu ya da bone ile saçlarınızı sarın. Parmak uçlarınızla hafifçe dağıttığınız saçlarınızın gün boyu tadını çıkarın.

saç şekillendirme

Doğal dalgalar için basit kıvrımlar yeterli

Saçlarınızın dilediğiniz kalınlıkta dalgalara sahip olması için hafif nemli saçlarınıza saç spreyi sıkın ve parmağınızın etrafında dolayarak tel ya da lastik toka ile başınızın üstünde tutturun. Yalnızca birkaç saat içinde kalıcı ve istediğiniz gibi görünen dalgalara sahip olabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*